לפרטים נוספים

פרשות השחיתות בליכוד

מאת אמיר צ’רניחובסקי  

אריא שרון ובנו עומרי

כתבה זו הינה חלק מסדרת כתבות אודות פעילותו העניפה של ח”כ מיכאל איתן למען איכות השלטון בישראל. הכתבה מחולקת לשניים; המשבר הכלכלי של 1992, ופרשות משפחת שרון.

המשבר הכלכלי של 92:

כבר במהלך קמפיין הבחירות של תנועת הליכוד בשנת 92, התריע ח”כ מיכאל איתן נגד ההתנהלות הכלכלית של התנועה וחזה שהדבר יביא להתמוטטותה. התחזית הקודרת הזו של ח”כ איתן הגשימה את עצמה במלואה: הליכוד לאחר ההפסד שנחל בבחירות, צבר עם גירעון של 50 מיליון ש”ח! ביוזמתו של ח”כ איתן הוקמה ועדה מיוחדת לבדיקת ההתנהלות הכלכלית של התנועה במסע הבחירות. ממצאי הוועדה היו קשים וחשפו מעשי שחיתות ואי סדרים כספיים בתוך התנועה.  

פרשות משפחת שרון:

מתוקף תפקידו כיו”ר ועדת חוקה, חוק ומשפט בעת ממשלת שרון, התבטא ח”כ איתן לא אחת בחריפות נגד התנהגות רה”מ שרון ובניו בפרשות השונות בהן היו מעורבים. בראיון שנתן בנושא אמר איתן: “המעורבות של בניו של שרון בעסקים, בפוליטיקה ובהכרעות שלטוניות, והקשרים המוצהרים והחשאיים שלהם עם גורמים עבריינים, הם מאפיינים של שלטון נפוטיסטי מהסוג הגרוע ביותר שמדינת ישראל ידעה אי פעם”.

 

 ח”כ איתן הבהיר היטב מאז ומתמיד כי לא יהסס לבער את נגע השחיתות גם כאשר מדובר בבעלי ברית פוליטיים ובחברים ותיקים. בהתייחסו לשחיתויות בליכוד באותה תקופה אמר איתן: “כל אלה שניסו לתקן את הפגמים על ידי עזיבת הליכוד, אישים כמו בני בגין ודן מרידור נעלמו מהמפה הפוליטית. הדרך הנכונה בעיני היא לתקן את הפגמים מבפנים”.


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש