לפרטים נוספים

“אי אפשר לסגור דלתות בפני יהודים”

ילד אתיופי

בהפגנה שנערכה היום (א’) מול משרד ראש הממשלה, כנגד תוכניות הממשלה למנוע את המשך עליית בני הפלאשמורה באופן גורף לארץ – אמר ח”כ מיכאל איתן כי חגיגת ה-60 האמיתית למדינת ישראל תהיה בהעלאתם של יהודי אתיופיה.

על פי הפרסומים השתתפו בהפגנה כ-5000 איש שדרשו מן הממשלה לאפשר את עליית קרוביהם השוהים במגורים עראיים לאחר שעזבו את מקום מגוריהם ועיסוקיהם, על מנת לעלות לישראל. לשכת ראש הממשלה הודיעה בתגובה כי “לא יהיה יהודי אתיופי שמגיע לו לעלות על פי חוק השבות ולא יעלה”. באמירה זו, טמון הסירוב להמשיך את העליה המאורגנת על פי החלטת ממשלת שרון משנת 2003, לבדיקת הזכאים לעליה על פי חוק הכניסה לישראל.

מפת אתיופיה

חבר הכנסת מיכאל איתן יזם הצעת חוק להעלות את יהודי אתיופיה מצד אימותיהם לרגל שנת השישים למדינת ישראל. הצעת החוק עברה בקריאה טרומית ברוב של 43, נגד 1, וללא נמנעים. ח”כ איתן שהשתתף בהפגנה אמר בין היתר כי “המדינה הזאת קמה על מנת לאסוף יהודים מכל העולם לארץ ישראל. מאז שקמה המדינה לא היתה אף ממשלה שאמרה ליהודים שהיו בהכנות לעליה – אל תעלו. אף ממשלה ישראלית לא יכולה לבוא ולהגיד לאנשים שממתינים לעלייה אנחנו סוגרים את הדלתות, ולא מעניין אותנו איפה אתם”.

לפני כשבועיים, כאשר נדרש לנושא, אמר מיכאל איתן כי עצירת העליה מאתיופיה הינה “כתם מביש ששורשיו גזעניים”.


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש