לפרטים נוספים

גדול מאמני ישראל רלף קליין הלך לעולמו

רלף קליין

לאחר מאבק בן ארבע שנים נגד מחלת הסרטן, הלך הבוקר (ה’) המאמן רלף קליין לעולמו. בגיל 77 נפטר רלף, האיש שהביא למכבי ת”א את הגביע האירופאי הראשון שלה בשנת 1977, שנתיים לאחר מכן הוביל את נבחרת הכדורסל של ישראל להישג שיא – המקום השני ומדליית הכסף באליפות אירופה בטורינו, כמו כן אימן רלף את נבחרת גרמניה וקבוצות ישראליות אחרות. אנחנו מביאים כאן ידיעה מלפני חודשיים, אודות ערב מיוחד שנערך לכבוד רלף קליין; ערב שבו ציינו האוהדים הרבים את אהבתם והערכתם לרלף קליין אותו הם הגדירו כ”גדול מאמני ישראל וחבר יקר של כולנו”.

במכתב ההזמנה לערב ההוקרה לרף קליין שהגיע אל לשכתו של ח”כ מיכאל איתן, נאמר בין היתר: “בואו והריעו לאיש הנפלא הזה שהרטיט לבבות ונאבק היום על חייו…. בואו לחבק, לאהוב, להצדיע ולומר תודה, תודה לך רלף, תודה על כל מה שנתת ועל כל מה שעוד תיתן. אתה גיבור, גיבור ישראלי שלעולם לא הרים ידיים ושלימדת אותנו לכבד, לאהוב ולנצח”.

קליין מימין וברודי לוחצים את ידו של גומלסקי

ח”כ מיכאל איתן שלא יכול היה להגיע לאירוע עקב השתתפותו כמרצה בכנס לשכת עורכי הדין באילת, שלח מכתב מיוחד לכבודו של רלף קליין. בדבריו, ציין ח”כ איתן כי “הזמנתכם המרגשת להשתתף באירוע שאתם מארגנים לכבודו של רלף קליין – החזירה אותי אחורה לימי ילדותי, לימים שבהם עקבתי בהערצה אחר ביצועיו; כשחקן הגנה וכקלע מצטיין מחצי מרחק, במכבי ובנבחרת, במגרשי הכדורסל של פעם; באוריון, בברית מכבים עתיד ובאוסישקין”.

קליין

עוד נאמר במכתב כי “רלף קליין הוא אחד הספורטאים שמעבר להצטיינות האישית, הקרין גם ערכים ושליחות לאומית. הוא הנהיג ביושרה וברוח ספורטיבית את הקבוצות בהן שיחק ושאותן אימן, והוביל אותן להישגים גדולים”.

לבסוף, סיכם ח”כ מיכאל איתן: “הבו לנו מנהיגים רבים כמו רלף קליין בכל התחומים, ובמיוחד בזירה הפוליטית!”.

לקריאה נוספת: מכתבו של ח”כ איתן לכבודו של רלף קליין


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש