לפרטים נוספים

הקואליציה מציגה: “הכל עובר חביבי”

השבת אבידה

הצעת החוק “השבת אבידה - חובת פרסום באינטרנט” של חברי הכנסת אורי אריאל וניסן סלומינסקי, עלתה אתמול (ד’) לדיון מוקדם בכנסת. שני חברי הכנסת דיברו על חשיבותה של מצוות השבת אבידה, וציטטו קטעים רלוונטיים מן המקורות. הצעת החוק מבקשת מהמשטרה לשלב בתוך אתר האינטרנט שלה מדור להשבת אבידה. השר לביטחון פנים, אבי דיכטר הביע את תמיכתו בהצעת החוק ובתנאי שהיא תתואם עם הממשלה. ח”כ מיכאל איתן עלה לדוכן הנואמים ושאל מדוע צריך לחוקק כשאפשר פשוט לבצע?

להלן נאומו של ח”כ מיכאל איתן במליאה

אדוני היושב ראש, כנסת נכבדה, אנחנו נמצאים היום ביום שאפשר לכנות אותו בשם: הכל עובר חביבי. אין ממשלה, אין קואליציה, הכל עובר. כל הצעה עוברת. קדימה. צריך לחשוב פעמיים כי אם הכל עובר כל כך בקלות, כדאי לרגע אחד שנפעיל את הראש ונשאל את עצמנו מה קורה פה. באה הצעה של שני חברי כנסת על פי יוזמה של אזרח לעשות דבר חשוב, מקובל, לא שנוי במחלוקת, להגביר את המודעות של הציבור לנושא אבידות על מנת שאפשר יהיה לטפל בסוגיה הזאת כדרכם של אבותינו, כפי שצוטט כאן, כדרכם של חכמינו, כפי שהם קיימים היום. הכל בסדר.

אבל מה עושים חכמינו? מה הם עושים? כל הסיפור כולו, לסדר את זה באתר המשטרה, עולה 5,000 שקל, אולי 10,000 שקל. אנחנו צריכים לחוקק? החקיקה הזאת תעלה פי כמה וכמה. מתי אנחנו לפעמים עושים קצת להכעיס? כשהשר לא רוצה ואז אנחנו אומרים: נעביר הצעת חוק אפילו על דבר פשוט כי השר לא רוצה. נחייב אותו למרות שהוא צריך לעשות וזה בסמכותו כרשות מבצעת. עושים את זה, גם אני חוטא בזה, אבל כשהשר מסכים? לאן הגענו? זה עניין ביצועי גרידא. סך הכל להורות למחלקה: תשימו את כל האבידות והמציאות באתר האינטרנט של המשטרה.

תראו מה נעשה פה – מציעים הצעת חוק, מקיימים דיונים, יעברו שלוש קריאות, יעלה הרבה כסף, אולי בינתיים יפספסו משהו. מה יותר פשוט מזה, אדוני השר, מאשר להגיד למציעים: חברים נכבדים, יש לכם הצעה נהדרת, אני מיישם אותה בשבוע הבא. מי צריך יותר מזה?

לבסוף, הצעת החוק עברה בתמיכה של עשרים וחמישה ח”כים, מתנגד אחד וללא נמנעים. ההצעה הועברה לדיון מוקדם בוועדת הפנים והגנת הסביבה.

תגיות:
 

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש