לפרטים נוספים

מפגש פרלמנטרי משולש במועצת אירופה

מועצת האיחוד האירופי

להלן סיכום רשמי שחיברה ח”כ עמירה דותן, אודות מפגש פרלמנטרי משולש שהתקיים לפני חודש בדיוק בחסות האסיפה הפרלמנטרית של מועצת אירופה. “בין התאריכים 10-12 ביוני 2008 השתתפתי במפגש: “Tripartite Forum on The Middle East”, שאורגן על ידי האסיפה הפרלמנטארית של מועצת אירופה. המפגש התקיים באי רודוס ביוון.”

יו”ר הקבוצה הישראלית היה חה”כ מיקי איתן.

המפגש הנו יוזמה ראשונית של יו”ר ועדת המשנה למזרח התיכון של האסיפה הפרלמנטארית של מועצת אירופה, מר פבלידיס, בגיבוי יו”ר הועדה לעניינים פוליטיים של האסיפה הפרלמנטארית של מועצת אירופה, מר לינדנבלט, ומזכ”ל האסיפה הפרלמנטארית של מועצת אירופה, שהיו נוכחים וגיבו את התהליך ותוכנו, והבטיחו תמיכה בהמשכו.

הדיון נסב סביב שתי שאלות מרכזיות:

  • א. זכויות אדם
  • ב. תחומים קונקרטיים של שיתוף פעולה

התייחסות חברי האסיפה הפרלמנטארית של מועצת אירופה הייתה ברובה חיובית, תוך הבנת מורכבות היחסים בין ישראל לרשות הפלסטינאית ורצון ליזום, לנתב ולייחד את המפגשים של ועדת המשנה הייחודית הזו לנושאים ולנהלים אופרטיביים. הנחת העבודה היא שמתן במה ומקום לחברי הפרלמנט הפלסטינאי וחברי הכנסת יחזקו את ההיכרות, ינביטו שת”פ וקידום נושאים פרקטיים.

ניסיון להגיע למסמך מוסכם על שלושת הצדדים לא צלח בשל התעקשות המשלחת הפלסטינית לכלול במסמך סעיפים פוליטיים שלא היו מקובלים על עמדת המשלחת הישראלית.

בניגוד לגישה האירופית, המנהיגות של הכנס קיבלה את העמדה הישראלית בהבנה, והפעילה לחצים כבדים על הפלסטינים להוציא את “העיזים” שהכניסו להצעתם. כשכל הניסיונות כשלו – הסתיים המפגש בהצהרה מסכמת של יו”ר המפגש, מר פבלידיס לוט בזה.

המשלחת הישראלית כללה את חברי הכנסת; מיקי איתן כיו”ר, מרינה סולודקין, רן כהן ואנוכי, עבדה בשיתוף פעולה מלא. כל חבריה בטאו את עמדתם תוך כבוד הדדי וכמובן תוך כבוד למדינת ישראל, וזכתה למחמאות מהפרלמנטרים האירופים.

בברכה,

חה”כ תא”ל (במיל.) עמירה דותן


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש