לפרטים נוספים

“לתקן את הצעת החוק הממשלתית הפוגעת בהסדרה עצמית”

טוקבקים

ח”כ מיכאל איתן, המנהל את דיוני ועדת המדע והטכנולוגיה בנושא: “האחריות המשפטית של אתרי האינטרנט על דברי הגולשים” – הוביל היום (ד’) את הוועדה להעדפת ההסדרה עצמית מול ספקי האינטרנט בישראל, זאת על פני חקיקה ואכיפה. כמו כן שיבח ח”כ מיכאל איתן את ח”כ ישראל חסון שהגיש הצעת חוק בנושא זה, על שהוא “מגלה גמישות, מוכן לוותר על החקיקה למען הסדרה מרצון”.

עו”ד חיים ראבי”ה, נציג איגוד האינטרנט הישראלי שהציג את תנאי ההסדרה, אמר כי “ההסדרה העצמית נוהגת במדינות נוספות בעולם המערבי, והוכיחה את עצמה כיעילה וישימה בניגוד לחקיקה שכמעט בלתי ניתנת לאכיפה באינטרנט”.

ח”כ מיכאל איתן התייחס להצעת החוק הממשלתית “המסחר האלקטרוני” שנדונה בימים אלה בוועדת המדע, והסביר כי קיימת סתירה בין הצעת החוק לבין ההסדרה העצמית. הוא אמר כי לפי הצעת החוק הממשלתית, עורכי אתרים אינם אחראים על תוכן דברי הגולשים כל עוד התוכן פורסם שלא בידיעתם. “אם הצעת החוק הממשלתית תתקבל כלשונה היום – הרי שהאתרים יעדיפו להסתמך עליה, ולקבל פטור גורף על כל התכנים כל זמן שלא ידעו עליהם, ויימנעו מהסדרה עצמית, לפיה הם יבצעו בדיקה וסינון של תכנים במקרים קיצוניים בלבד” אמר.

על כן הבטיח ח”כ מיכאל איתן, שמנהל בימים אלו את הדיונים אודות הצעת החוק מסחר אלקטרוני, לתקן את הטעון תיקון בהצעת החוק הממשלתית על מנת שהיא לא תפגע בהסדרה העצמית.

במהלך הדיון אימץ ח”כ מיכאל איתן הצעה להקים גוף ציבורי שילווה את ההסדרה העצמית, ויהיו בו נציגים הנוגעים לסוגיה; עורכי אתרי האינטרנט, אנשי אקדמיה, חברי כנסת ואנשי ציבור נוספים.

לקריאה נוספת: מסמך ההסדרה העצמית, ח”כ מיכאל איתן מוביל לפשרה בחוק הטוקבקים, פשרה: האתרים יפקחו על הטוקבקים תמורת חסינות, פשרה בחוק הטוקבקים: בדרך להסדרה עצמית


תגובות ל: ““לתקן את הצעת החוק הממשלתית הפוגעת בהסדרה עצמית””

 1. ניצן says:

  במקום לבעוט את חבר הכנסת חסון מכל המדרגות על כוונתו לפגוע בחופש הדיבור, הוא שיבח אותו על כך שהצליח לכופף את ידיהם של אתרי האינטרנט להיות צנזורים ולפגוע בחופש הדיבור בעצמם.

  אז איזה יופי שהסלוגן בראש האתר הוא “דמוקרטיה, יהדות, קידמה” רק חבל שכל הפארסה הזו היא הניגוד המוחלט לדמוקרטיה ולקידמה.

 2. שלום לך ניצן.

  אם היית שומע את דבריהם של עורכי אתרי האינטרנט שנכחו בדיוני הוועדה – היית מבין שלא מדובר בכיפוף ידיים, אלא “נובע מתוך עניין ערכי ולא מתוך פחד של שוט”.

  השאלה מה נכון לצנזר ברמת הפרטים תידון בדיון הבא של ועדת המדע בנושא זה של ההסדרה העצמית.

  בדיון האחרון הושמעו דעות שונות, אך אפילו ד”ר יובל קרניאלי שטען כי אין לצנזר קללות וגידופים – הביע את הסכמתו לצנזור תכנים הכוללים; תוכן פדופילי, התבטאויות המזהות נפגעי תקיפה מינית ועוד.

  אין יותר מתאים מהסלוגן; “דמוקרטיה, יהדות, קידמה” כדי לתאר את הצורך לאזן בין האינטרסים השונים כפי שהם באים לידי ביטוי בעולם החדש המגולם בדמותה של רשת האינטרנט.

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש