לפרטים נוספים

האזנות סתר: “דרושה בדיקה מערכתית ולא נקודתית”

האזנות סתר

ח”כ מיכאל איתן אמר היום (שבת) כי “ההיבטים המשפטיים של משפט רמון מוצו בהליך המשפטי. אולם האינטרס הציבורי מחייב בדיקה בדבר היקפם וחומרתם של הכשלים שהתגלו במהלך החקירה וניהול המשפט”.

ח”כ מיכאל איתן התייחס לטענות לפיהן מדובר במניע אישי או פוליטי, ואמר כי “אסור שהוועדה תפעל כיחצ”נית של אדם כזה או אחר. הוועדה צריכה לבחון את הסוגיה מבחינה מערכתית. רק בדיקה מקיפה תוכל לבסס מסקנות ראויות ולקחים לתיקון המערכת בהמשך”. כדי להבטיח שהסוגיה תבחן באופן מערכתי, יציע ח”כ מיכאל איתן לממשלה, לאפשר גישה לכלל אזרחי המדינה להגיש קובלנות לוועדת הבדיקה.

ח”כ מיכאל איתן, ממלא מקום יו”ר ועדת החוקה בשבתה כוועדת החקירה הפרלמנטרית להאזנות סתר – הוזמן לישיבת הממשלה מחר (א’), שתדון בהחלטה שהתקבלה פה אחד בוועדת החוקה, להקמת ועדת בדיקה ממשלתית בנושא האזנות הסתר.

ח”כ מיכאל איתן ציין כי “יש לשבח את מערכת אכיפת החוק בישראל על נחישותה לאכוף את החוק ללא חשש, גם על הבכירים ביותר ברשויות השלטון. אולם לא כל האמצעים כשרים, ואם מתגלות חריגות או עולים חשדות כבדים בדבר התנהלות לקויה של מערכת אכיפת החוק – חייבים לקיים את הבדיקות ולוודא ששומרי החוק בישראל פועלים בעצמם אך ורק בכפוף לחוק. ואם יש צורך בתיקון לקויים – בדיקה כזאת תחזק את מערכת אכיפת החוק ואת יכולותיה”.

לקריאה נוספת: העימות בתוך הממשלה, התנהלות המשטרה בנוגע להאזנות הסתר – דרושה בדיקה, למנוע האזנות סתר בלתי חוקיות מצד המשטרה


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש