לפרטים נוספים

“לחדש את החקירה בפרשת עמותות ברק”

מאמר מאת ח”כ מיכאל איתן

אהוד ברק

בשנת 1999, בעיצומה של מערכת הבחירות, הגשתי למשטרה תלונה מפורטת נגד מטה הבחירות של אהוד ברק ו’ישראל אחת’ על פעילות בלתי חוקית של עמותה פיקטיבית בשם ‘תקווה לישראל’ שבראשה עמד שמואל לוי, מה שהוביל לחשיפת עמותות פיקטיביות נוספות המכונות “עמותות ברק”.

עמותת ‘תקווה לישראל’ ושמואל לוי היו זרוע מרכזית בפעילות בלתי חוקית של אהוד ברק ו’ישראל אחת’. ‘תקווה לישראל’ היתה העמותה העבריינית שמימנה באורח בלתי חוקי מאות שכירים, ביניהם עבריינים אלימים שביצעו פעולות השחתה בעלויות של מיליוני שקלים. הכסף זרם במסלול מפותל מאירופה ומארה”ב, חלקו באמצעות העמותות הפיקטיביות, וחלקו הפך למזוודות של דולרים ומארקים גרמניים שהומרו לשקלים, בין השאר בבתי קזינו בדרום תל אביב.

מבקר המדינה קבע כי פעלה כאן “מערכת בלתי חוקית שרמסה את החוק ברגל גסה”. גם המשטרה המליצה להעמיד לדין כ-14 איש שהיו מעורבים בפרשה, ואילו הפרקליטות החליטה לאחר היסוסים רבים שלא להגיש כתבי אישום, כי לדברי הפרקליטים שטיפלו בפרשה, היה חסר דבר מה כדי לבסס כתב אישום עם סיכויי הרשעה. מבחינה זאת, נכונותו של מר שמואל לוי לחשוף את הידוע לו מהווה מהפך דרמטי בהערכת הראיות בתיקים האלו.

קריקטורה חדשותית בעיתון הארץ

אני יכול לקבוע בוודאות על סמך המידע שברשותי שאם מר לוי יעיד על הידוע לו – הוא יביא  להרשעתם של אהוד ברק ובכירים נוספים במפלגת העבודה, יחד עם שורה ארוכה נוספת של חשודים בדרגים נמוכים יותר, שכאמור המשטרה כבר המליצה להעמיד אותם לדין.

אם יסתבר ששמואל לוי אינו משתף פעולה עם המשטרה ואינו מדווח על מה שידוע לו, אלא שיוזמתו הנה חלק ממסע איומים וסחיטה שמכוון נגד שר הביטחון ושמטרתו פוליטית; לכפות עליו המשך שותפות קואליציונית בממשלת אולמרט, או לחילופין שמטרתו אישית; להוציא ממפלגת העבודה בדרך בלתי חוקית סכום של מיליוני שקלים – הרי מדובר בפרשה חדשה חמורה לא פחות שגם אותה המשטרה חייבת לחקור.

בכל מקרה, מערכת אכיפת החוק קיבלה הזדמנות נוספת לנקות את המערכת הפוליטית ולהגן על הציבור מפני עבריינים שפועלים בסביבות הבכירות ביותר של מערכות השלטון בישראל.

לקריאה נוספת: נפתח ארגז פנדורה, לחדש את החקירה, הערכת המשטרה בנוגע לעדותו של שמואל לוי, פרשת עמותות ברק מראשיתה, הידיעה בחדשות נענע

תגיות:
 

תגובה אחת ל: ““לחדש את החקירה בפרשת עמותות ברק””

  1. אלי says:

    עם הסבכותו “המענינת של שמואל לוי שמואשם ברצח?
    של מישהו שנקרה בדרכו?
    יש כאן ריח לא טוב לדעת רבים(ולמה לא שומעים כלום בקשר לשמואל?)
    כנראה עשו לו “כיפה” אדומה

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש