לפרטים נוספים

מאת שחר אילן, הארץ

וילנאי

משרד הביטחון אוסר על פגישות של ח”כים עם קצינים בכירים מחוץ לוועדות הכנסת – כך הודיע סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, בסוף מושב החורף של הכנסת, בחודש מארס, בתשובה לשאילתה של ח”כ מיכאל איתן. יו”ר הכנסת, דליה איציק, הביעה אתמול (שלישי) פליאה על ההחלטה. כמה חברי כנסת הגדירו אותה כחמורה ומבזה.

איתן, שהוא יו”ר ועדת המשנה של הכנסת לאינטרנט, ביקש לפגוש את אלוף פיקוד העורף בעניין שילוב אינטרנט בפיקוד, ונענה בסירוב. הדבר הוסבר ב”מדיניות של לשכת שר הביטחון, שלפיה פגישות בין חברי הכנסת ומפקדי צה”ל נעשות רק במסגרת דיון פורמלי של ועדות הכנסת”.

איתן הגיש שאילתה. בתשובה שמסר במליאת הכנסת וילנאי הוא אמר: “שר הביטחון חזר ובחן את הנושא, אך המדיניות לפיה לח”כים לא תינתן אפשרות לפגוש אלוף במסגרת שמחוץ לכנסת עומדת בעינה”. וילנאי הציע שאיתן יפנה, וייענה בכתב דרך לשכת השר. וילנאי טען גם שבחודשים ינואר-פברואר זומנו 60 קצינים לוועדות הכנסת, “מספר שלא היה קיים בעבר”. לכן, לדבריו, “יש הזדמנויות למכביר לח”כים לפגוש אנשי צבא ואלופים ולהתדיין עמם”.

איתן שאל בתשובה למה משרד הביטחון ממשיך לתאם פגישות עם קצינים לסקטורים אחרים: “נפגשות אמהות – ארבע, חמש או שש; נפגשים פרופסורים, נפגשים ועדים, נפגשים ראשי ערים. למה רק לחברי הכנסת אסור?”. וילנאי השיב ש”הם לא פוליטיקאים ולכן הכללים שונים”.

יו”ר הכנסת דליה איציק אמרה בתגובה ש”למיטב ידיעתי אין כזו התנפלות על אלופים, שמצריכה מדיניות כזו”. לדבריה, פגישות עם בכירים בצבא הן כלי עבודה של ח”כים, “וזו נראית לי תשובה לא לעניין”. איתן אמר אתמול ל”הארץ” ש”התשובה לא מקובלת עליי. זה ביזיון”. ח”כ יוסי ביילין אמר ש”זה חמור ביותר. זה דבר שאי אפשר לקבל אותו”.

לקריאה נוספת: הידיעה ב’הארץ’

תגיות:
 

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש