לפרטים נוספים

ועדת המדע דנה בהצעת חוק מסחר אלקטרוני

ישיבה

ועדת המדע, בניהולו של ח”כ מיכאל איתן, דנה היום (ב’) בהצעת החוק הממשלתית שהכין משרד המשפטים בנושא מסחר אלקטרוני. נציגת משרד המשפטים, עו”ד תמר קלהורה הציגה את הצעת החוק והסבירה את סעיפיה העיקריים, בפני הנוכחים בוועדה.

השר מיכאל איתן

“מטרתו של חוק זה”, כלשון ההצעה, “להסדיר היבטים שונים של שימוש במסמכים אלקטרוניים במהלך פעילות מסחרית, ובכלל זה קיום דרישת כתב בחיקוק וביצוע פעולה משפטית באמצעות מסמך אלקטרוני, קביעת חזקות לעניין משלוח וקבלה של מסרים אלקטרוניים, וכן הוראות לעניין הגבלת אחריות אזרחית של ספקי שירותי אינטרנט בשל מתן שירותי אינטרנט וחובתם לשמירת סודיות לעניין פרטיו של מפיץ מידע באינטרנט”.

ישיבה

דיון הוועדה נסוב אודות ההגדרות הבסיסיות בהצעת החוק, הגדרות שבחלקן הינן חדשות בחקיקה בישראל. להלן החלקים וההגדרות בהצעה שנדונו בוועדה: “מסמך אלקטרוני”, “דרישת כתב”, “אחריות אזרחית של ספק שירותי האינטרנט” ועוד.

השר מיכאל איתן

במהלך הדיון הועלו על ידי הנוכחים שאלות ונושאים חשובים לדיון, שייבחנו בישיבה הבאה שתתקיים ביום רביעי ה-04.06.08, ובאלו שיבואו אחריה.

לקריאה נוספת: הצעת חוק מסחר אלקטרוני, ביקורת קשה הוטחה נגד הצעת חוק מסחר אלקטרוני


תגובות ל: “ועדת המדע דנה בהצעת חוק מסחר אלקטרוני”

 1. [...] לקראת קריאה שניה ושלישית לאורך מספר ישיבות, כשח”כ מיכאל איתן מנהל את הדיון ושואל שאלות נוקבות ויור…, כל אחד מדיונים אלו נמשך שלוש-ארבע שעות וכעת, לאחר [...]

 2. יחזקאל says:

  שלום מר איתן,
  לפני כחודש כתבתי לך מייל, הבטחת לענות לי בהקדם, אך טרם קיבלתי את תשובתך.
  ובכן, אני אוהד שלך ומעריך את יושרך הציבורי.
  איך אתה יושב בכנסת עם חבר ליכוד, ח”כ שאמה, שבעיתון ידיעות (לפני כחודש) התפרסמה עליו כתבת תחקיר בת 8 עמודים, בה נכתב על מעלליו ועל אוסף השחיתויות והרמאויות שלו. עכשיו אני שומע שהוא יהי יו”ר ועדת הכלכלה0ברוטציה עם אקוניס), תגיד לי הכנסת זאת בדיחה ?
  אילו הוא היה שמאלני אני בטוח שהיית תוקף אותו מעל כל במה תקשורתית.
  מקווה שהפעם תענה לי, ולא תתחמק מהעובדות המצוינות לעיל.
  בתודה מראש
  יחזקאל

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה