לפרטים נוספים

לומדים ברשת

ח”כ מיכאל איתן שיזם את הקמת אתר האזרחות החדש ברשת האינטרנט, אמר היום (ב’) בטקס ההשקה של האתר כי מדובר במהפכה שמתחילה בצעד קטן ומהוסס ותימשך במהפכה בכל הקשור לדרכי ההוראה במערכת החינוך הישראלית.

“הבשורה החדשנית שלנו היום”, אמר ח”כ מיכאל איתן, “היא שבשנה הבאה תלמידי ישראל יהיו פטורים מרכישת ספר האזרחות המסורתי, ויוכלו לקבל אותו חינם באתר האזרחות באינטרנט”.

אתר האזרחות

ח”כ מיכאל איתן הביע תקווה כי בתוך עשר שנים יעלה משרד החינוך את כל ספרי הלימוד לאתרי אינטרנט, ומנה שורה של יתרונות הכרוכים בכך:

 1. במסגרת פרוייקט ליבר”ה, תלמידי ישראל יהיו פטורים מתשלום על ספרי הלימוד, ויחסכו ממשפחותיהם סכום של מאות שקלים, ולמשק כולו ייחסך סכום של מאות מיליוני שקלים בשנה.
 2. בשיטה הזו יהיה קל, זול ויעיל הרבה יותר לעדכן את חומרי הלימוד.
 3. הספר הדיגיטלי כולל גרפיקה מתקדמת, אודיו וקטעי וידאו שמסוגלים להמחיש לתלמידים את החומר הנלמד. וכן הרחבות, ביאורים ופרשנויות באמצעות קישוריות לחומרים בכל רחבי האינטרנט.
 4. אזור מיוחד למורים שבו תהיה להם גישה לחומרי הוראה למערכי שיעור, וכן יכולות לנתח אינטרדיסציפלינרי כמו למשל; הקשת המילה ירושלים תביא לתלמיד את כל ההקשרים בחומרי הלימוד הנוגעים לירושלים כמו; תנ”ך, אזרחות, ספרות, היסטוריה, גיאוגרפיה, ועוד.
 5. באינטרנט ניתן לשתף תלמידים בהוספת ידע, ובמקביל להיותם צרכני מידע הם גם ייצרו ויתרמו מידע לטובת חבריהם ולטובת לציבור הרחב.

ח”כ מיכאל איתן הודה לשרת החינוך שסייעה להגשמת החזון, והסירה מהדרך התנגדויות של גורמים במערכת החינוך. כמו כן הודה למשפחות; נזיראן וקדישה, ולמרכז להעצמת האזרח, על המימון המלא של הפרוייקט. הוא הודיע כי כבר בשלב זה מתנהלים מגעים בין המרכז להעצמת האזרח לבין המרכז לטכנולוגיה חינוכית, לצורך העלאת ספרי היסטוריה במתכונת דומה.

לקריאה נוספת: אזרחות טובה: עכשיו גם באתר האינטרנט, הקץ להוצאה על ספרי הלימוד


תגובות ל: “העלאת ספר האזרחות לאינטרנט – מהפכה במערכת החינוך”

 1. שושי says:

  פיתוח חשוב לתלמידים, לאזרחים ולדמוקרטיה. תודה!

  עשר שנים? כנראה יש הרבה גורמים שטובת התלמיד, האזרח והדמוקרטיה אינה בראש מעייניהם. מי יתננו רשימה שקופה.

 2. איתי says:

  ח”כ איתן שלום,

  הניסיון שלי ושל רבים מראה שקשה מאוד לקרוא טקסטים ארוכים על צג מחשב.
  המשמעות היא שוויתור על ספר מודפס ומעבר לאתר אינטרנט ככלי בלעדי ירדיד את החומר
  שיגיע לתלמיד וחבל.

 3. [...] מיכאל איתן דיווח על העלאת ספר הלימוד באזרחות (“להיות אזרחים בישראל”) לאתר “אזרחות” של מט”ח. אני חייב להודות שהתגובה הראשונית שלי הייתה מאוד שלילית. [...]

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה




*תוכן התגובה






פוסטים אחרונים

חיפוש