לפרטים נוספים

ח”כ מיכאל איתן: “לא לחתימה על מגילת העצמאות”

בן גוריון

ח”כ מיכאל איתן התייחס להחתמה המחודשת של רבים מחברי הכנסת על מגילת העצמאות לרגל שנת השישים למדינת ישראל. הוא הסביר את התנגדותו הנחרצת למהלך ואמר כי מגילת העצמאות מכילה בתוכה שני צדדים: הפן היהודי והלאומי מחד, והפן הבינלאומי החיצוני מאידך.

מגילת העצמאות

“הצד האפל של מגילת העצמאות” טמון במחויבות החותמים עליה להגשים את החלטת האו”ם מיום ה-29.11.1947. ההחלטה כוללת בין השאר: א. ירושלים כעיר בינלאומית ולא כבירת ישראל. ב. מדינה ערבית ביהודה ושומרון, בנגב המערבי לרבות אשדוד, הנגב המרכזי לרבות קריית גת ובאר שבע והגליל המערבי ובו נהריה. ג. ההחלטה מטילה גם מגבלות שונות על הריבונות הישראלית (כלכליות וקונסטיטוציוניות).

לקריאה ולצפיה נוספת: המאמר המלא של ח”כ מיכאל איתן, ב-1948 זה נראה אחרת, הח”כים לא חותמים על מגילת העצמאות


תגובות ל: “ח”כ מיכאל איתן: “לא לחתימה על מגילת העצמאות””

 1. יפה נקר says:

  מיקי,
  לא צויין מי חברי הכנסת הרוצים לחתום על מגילת העצמאות.

 2. שלום יפה.

  הנקודה המרכזית כאן היא שהרוב המכריע של חברי הכנסת, לא השכיל להבין את הבעייתיות שבחתימה המחודשת של מגילת העמצאות, שהיתה נכונה, רלוונטית ומתאימה יותר לשנה שבה נכתבה – 1948.

  לפירוט אודות חברי הכנסת שחתמו, את מוזמנת להכנס לכתבה של חדשות ערוץ 2 בנושא, שהקישור אליה מופיע בסיפא של הידיעה תחת הכותרת: “הח”כים לא חותמים על מגילת העצמאות”.

  למקרה שאת רוצה לקבל את המידע המפורט והמלא אודות כל החותמים, את יכולה לפנות ל”מכון לאסטרטגיה ציונית” שארגן את ההחתמה המחודשת על מגילת העצמאות.

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש