לפרטים נוספים

ח”כ מיכאל איתן במועצת אירופה

מועצת אירופה

ח”כ מיכאל איתן מייצג יחד עם ח”כ רן כהן את כנסת ישראל בדיוני האסיפה הפרלמנטרית של מועצת אירופה. במסגרת מושב האביב של מועצת אירופה מתקיימים דיונים בשורה של נושאים שמעסיקים את מדינות אירופה, ובין השאר שאלות הנוגעות לנושאי ההגירה וזכויות אדם, נושאים כמו התאבדות של ילדים ובני נוער באירופה, הסכסוך בארמניה ועוד.

על חשיבות הארגון שבו חברים 47 מדינות יכולה להעיד העובדה שבמהלך הדיונים נשאו דברים נשיאת גרמניה ד”ר אנגלה מרקל, ראש ממשלת אוקראינה יוליה טימושנקו (בתמונה) ושר החוץ הצרפתי ברנרד קושנר.

ראש ממשלת אוקראינה, טימושנקו.

הזווית הישראלית באה לידי ביטוי בדיוני ועדת המשנה לענייני המזרח התיכון שהחליטה לקיים דיונים משותפים לחברי פרלמנט מישראל ומהרשות הפלסטינית. הדיונים יתקיימו ברודוס בחודש יוני.

מיכאל איתן ציין כי האווירה כיום במועצת אירופה נוחה הרבה יותר לישראל. הדבר נובע ככל הנראה בין השאר בגלל חילופי ההנהגה בצרפת, עליית כוחם של המרכז והימין המתון במרבית מדינות אירופה, וכן מהעובדה שמועצת אירופה משתפת פעולה (לפי שעה) עם המדיניות שלפיה רק נציגי אבו-מאזן מוזמנים להשתתף בדיונים במסגרת מוסדות הארגון.

השר מיכאל איתן

ח”כ מיכאל איתן נואם במושב הקודם של מועצת אירופה

ח”כ מיכאל איתן וח”כ רן כהן נפגשו במהלך ימי הדיונים עם פרלמנטרים עמיתים ממדינות שונות ועדכנו אותם בדבר ההתפתחויות באזורנו. כמו כן הם השתתפו בדיונים של קבוצות הפרלמנטרים הסוציאליסטים – שם נכח רן כהן, וקבוצות הפרלמנטרים האירופאים ממפלגות ימין מתונות – שם נכח מיכאל איתן.

תגיות:
 

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש