לפרטים נוספים

הצעת חוק: כל מכרזי המדינה – באינטרנט במקום בעיתונות

אינטרנט

כתבה שפורסמה באתר אייס מאת ליאור ברזובסקי: ח”כ מיכאל איתן, יוזם החוק: “זה יחסוך הרבה כסף למדינה, החשיפה תהיה גדולה עשרות מונים, והפרסום יימשך לאורך זמן ולא רק ביום אחד”.

העיתונות הישראלית תאבד את אחד ממקורות ההכנסה הקבועים והגבוהים שלה, אם תתקבל הצעת חוק שהגיש ח”כ מיכאל איתן (ליכוד) בשבוע שעבר. לפי ההצעה, מיום החלת החוק יפורסמו מכרזי המדינה באינטרנט במקום בעיתונים היומיים, באתר משרדי הממשלה תחת הכתובת: www.pirsum.gov.il.

ח”כ מיכאל איתן פירט בפני אייס את יתרונות הצעתו: “זה יחסוך הרבה כסף למדינה. בנוסף, החשיפה תהיה גדולה פי עשרות מונים והפרסום יימשך לאורך זמן ולא רק ביום אחד. פרט לכך, כל המכרזים ירוכזו במקום אחד, מה שיהיה נוח לכל המתעניינים, שלא ייתקלו במכרזים באופן אקראי”.

פרסום

איתן, חובב קידמה טכנולוגית שהיה מיוזמי הקמת אתר הכנסת (בסוף 1995) וקידם את נושא נגישות משרדי הממשלה ברשת, העלה את הנושא לראשונה כתקנה בשנת 1996, המאפשרת פרסום באתרי אינטרנט בנוסף לשני עיתונים – במקום בשלושה עיתונים כפי שהיה קבוע בחוק אז.

איתן הוסיף ואמר כי ההצעה עדייין מצומצמת לעומת האידיאל מבחינתו, שהוא “להגיע למצב שלא רק המכרז הדיגיטלי יהיה באינטרנט, אלא גם המענה הממשלתי ייעשה און-ליין”.

תגיות:
 

תגובות ל: “הצעת חוק: כל מכרזי המדינה – באינטרנט במקום בעיתונות”

  1. חיים says:

    מר מיכאל איתן הנכבד.הרעיון בכללותו הוא רעיון טוב אולם לא בדיוק נכון.אני אישית מכיר כמה וכמה אנשים עובדי ציבור חלקם בכירים שלצערי ובטח לצערם בגרו מעט ואין שליטתם שליטה טובה ברזי המחשב.להודות לאמת גם אני ששולט במדיום הזה מעט לעיתים לא מצליח להתגבר על כל המהמורות ובפרט באתר נציבות שרות המדינה ובאתרי ממשל אחרים.יתרה מכך הייתי מציע לאחד את אתרי הממשל,רשויות מקומיות,חברות ממשלתיות וכד’ לכדי אתר אחד לענין המכרזים.בטוחתני שזה ניתן לביצוע.
    בברכה חיים

  2. יפה נקר says:

    למיקי, יופי של הצעה. בין השאר זה ידרבן רבים ללמוד לעבוד על מחשב ואינטרנט.

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש