לפרטים נוספים

10

חברי עמותת תסמונת טוראט פנו לחברי הכנסת ולאנשי ציבור נוספים, וביקשו עזרה במאבקם נגד מה שהם מכנים “מניעת הרמיסה הגסה של כבודם וזכויותיהם של בעלי תסמונת טוראט”. בפנייתם הדגישו חברי העמותה כי תוכנית הטלוויזיה הסאטירית “גם להם מגיע” המשודרת בערוץ 10 – מציגה דמות נלעגת של עיתונאי עם תסמונת טוראט, אותה מגלם השחקן והזמר יהורם גאון.

עמותת תסמונת טוראט אף פתחה במאבק ציבורי ברשת האינטרנט בפורומים ובהחתמת עצומה נגד תוכנית הטלוויזיה הפוגענית. בתגובה לפניית העמותה, השיבו גורמים רשמיים בערוץ 10 כי “התוכנית שואפת להעניק במה לכל מי שלעולם לא יזכו להיכנס לתוכניות הטלוויזיה הרגילות… למערכת התוכנית אין ולא היתה כוונה לפגוע בחלשים ובאחרים אלא להראות שהטלוויזיה והמדיה הפכה לנחלת הדוגמנים/מגישים היפים בלבד”.

עוד נאמר בתגובת הערוץ כי “דמותו של הכתב המדיני, היא דמות של אדם עצבני, כועס ובעל התקפי זעם שלא רוצה להיות פוליטקלי קורקט. כאשר ברור שבעולם המציאותי בו אנו חיים, כתב מדיני כזה לא יכול להיות”.

שבת אחרי הישרדות

לעומת זאת נציב תלונות הציבור של הרשות השניה לטלוויזיה ולרדיו, מר גיורא רוזן, שהתייחס גם לתשובה זו מטעם ערוץ 10 – הגדיר את החיקוי של יהורם גאון כ”התעמרות נמוכה מאוד באנשים הסובלים סבל לא יתואר מנכותם”.

ח”כ מיכאל איתן התייחס אף הוא לסערה שעוררה תוכנית הטלוויזיה המדוברת. בין היתר ציין ח”כ איתן כי במקרה זה כמו במקרים אחרים הוא ”חש תסכול נוכח יוהרה, זלזול, גסות רוח והתנשאות של חלק מאמצעי התקשורת”.

לעצם הבקשה להסיר את התוכנית, ציין ח”כ איתן כי ”צריך להיזהר בכל הקשור לחופש הביטוי. המבחן בסוגיית ההגנה על חופש הביטוי אינו כאשר מישהו אחר נפגע ואנו טוענים לזכות הציבור לדעת או לחופש הביטוי של התקשורת אלא המבחן האמיתי הוא כאשר אנו עצמנו סופגים את הפגיעה וצריכים לשקול האם נחצו קווים אדומים - לא רק מההיבט הסובייקטיבי אלא גם בהיבט האובייקטיבי”.


תגובות ל: “הפגיעה בבעלי תסמונת הטוראט – “זלזול, יוהרה וגסות רוח””

  1. נירה says:

    לרגע חשבתי מהכותרת שמיקי תומך בהורדת התכנית….שמחה להיווכח כי טעיתי. :)

  2. יפה נקר says:

    זכות הציבור לדעת איננה כוללת זלזול, או עלבון כלפי חולים או חלשים.

  3. שלום says:

    זכות הציבור לדעת איננה כוללת זלזול

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש