לפרטים נוספים

אהרון ברק

נשיא בית המשפט העליון בדימוס, פרופ’ אהרון ברק התבטא השבוע בנאומו בכנס לציון 60 שנה למשפט הישראלי, ותקף בחריפות את שר המשפטים ואת המתנגדים לאקטיביזם השיפוטי. בין היתר אמר ברק כי ”נעשה ניסיון מכוּון להחליש את בית המשפט, ולהניח אקדח לרקתו. נעשה ניסיון מכוון לפגוע בעצמאותה של הרשות השופטת ולהנמיך את אופקיו של השופט”.

עוד הוסיף ואמר השופט ברק כי “היהלום שבכתר שלנו – בג”ץ – מותקף יום יום, שעה שעה”. וכן ציין ש”בעקבות התקפות אלה הביטחון לא יושג באופן אינטנסיבי יותר, אבל החירות האישית עלולה להיפגע באופן קשה, טוהר השירות הציבורי ייפגע והעצמאות השיפוטית תתערער”.

בתגובה לדברי ברק, אמר היום (ה’) ח”כ מיכאל איתן ביומן ערוץ 7 כי “אני רגיל להתבטאויות כאלה והתבטאויות קשות יותר. אני רגיל גם לקבל ביקורת על כל ניסיון לשינוי דמוקרטי ויעיל במערכת המשפט”.

בהתייחס למעמדו של בית המשפט העליון שבא על חשבון רשויות אחרות במדינה, אמר מיכאל איתן כי ”הם השתלטו על עוד ועוד נושאים, עוסקים בנושאים שבשום מקום בעולם לא עוסק בהם בית משפט”. 

כדי להפריך את טענתו של ברק, לפיה בית המשפט עומד תחת התקפה שמטרתה לפגוע בבית המשפט, אמר איתן כי ההיפך הוא הנכון: “מה שפרידמן אומר הוא שצריכה להיות מערכת משפט חזקה וכדי שהיא תהיה כזו היא צריכה להתמקד בתחומיה, ולשם כך הוא מבקש לחולל שינויים קלים”. לסיכום העניין שאל והשיב איתן: “מה כבר הוא מבקש לעשות? כלום!”.

ח”כ מיכאל איתן מסביר לשר המשפטים כיצד נלחמים בו חסידי בית המשפט העליון
>

תגיות:
 

תגובה אחת ל: “אהרון ברק: “הצמדתם אקדח לבית המשפט” מיכאל איתן: “אני רגיל להתבטאויות האלה””

 1. יחזקאל,הרצליה says:

  צריך לנתק את הבגץ מהשטחים המוחזקים.צריך לנתק את בגץ מהחלטות ביטחוניות/צבאיות.
  מדינה במילחמת קיום .שעברה שואה. לא צריכה לתת סיוע לאויב.
  הצבא צריך לפעול לפי שיקולים צבאיים בלבד.ולעשות כל הדרוש להשיג ניצחון.בנוסף אסור
  לנהל מישפט ישראלי כמו הבגץ בשטח כבוש.
  בגץ לקח לעצמו ו/או השתלט בלי סמכות, על השטחים המוחזקים.
  צריך להכריז שפסיקות בג’ץ מעבר לקו הירוק הן ללא סמכות,ולא כדין, ולכן בטלות רטרואקטיבית משנת
  1967 והלאה .

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש