לפרטים נוספים

מיכאל איתן לחאלד משעל: “התחל במעשים!”

משעל

האזינו לראיון עם ח”כ מיכאל איתן מהבוקר (ד’) לתוכנית “מה בוער” של רזי ברקאי, והתבטאותו בשני נושאים מרכזיים שעל סדר היום;  1. התבטאותו של חאלד משעל כי הוא מוכן להכיר במדינת ישראל בגבולות 1967. 2. סוגיית השעייתו של ח”כ שלמה בניזרי מהכנסת.

רזי ברקאי ביקש את תגובתו של ח”כ איתן לדברי משעל, והוא השיב: “אני לא כל כך שמח כמוך, כי התוכנית שעליה הוא מדבר כוללת גם את החזרת כל הפליטים, וזה מילים אחרות לחיסולה של מדינת ישראל”.

YouTube Preview Image

מיקי איתן הוסיף ואמר כי “אם חאלד משעל יפעיל את השפעתו – יפסיקו גם את ההפצצות על שדרות, ואז אולי נשמע גם מעשים, ולא רק דיבורים שנועדו אולי להיות מעין סכרין להרדים אותנו”.

בנושא השעייתו של ח”כ שלמה בניזרי, אמר ח”כ איתן: “אנחנו צריכים לאזן בין זכותו של אדם להיות חף מפשע כל עוד לא הוכחה אשמתו באופן סופי, ולכן הכנסת קבעה את המנגנון הזה של השעיה. הורשעת, זה כבר כתם, שופט בית המשפט קבע – אתה לא יכול לכהן כחבר כנסת. תצא זכאי בערעור, יחזירו אותך”.

ח”כ איתן התייחס בסוף דבריו גם לאספקטים האתיים והציבוריים של פרשת בניזרי, ואמר כי “המפלגות מרשות לעצמן לשים מועמדים שהם כבר עם תיקים פליליים והכל כי בארץ זה לא כלום. מה זה משנה? הוא מהמפלגה שלי, אני מאותה מפלגה, אז שמו שם אחד כזה – מה נעשה? נצביע. ביום שבו הציבור יהיה מספיק רגיש לדברים האלה – הם ייעלמו גם בלי צורך בחקיקה”.


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש