לפרטים נוספים

למחוק את החרפה – לסיים את גלות אתיופיה

אתיופיה

ח”כ מיכאל איתן יזם והוביל את הצעת החוק “שנת ה-60 למדינת ישראל, זירוז עליית שארית הגולה מאתיופיה” יחד עם חברי הכנסת; דוד אזולאי, רן כהן, אלחנן גלזר ועתניאל שנלר. על ההצעה חתומים למעלה מארבעים וחמישה חברי כנסת נוספים שהביעו תמיכה בהצעת החוק. הכנסו והאזינו לראיון עם ח”כ מיקי איתן הבוקר (ד’) ברשת ב’ של קול ישראל, ובו אמר איתן כי מדובר ב”חרפה” וכי יש לסיים את גלות אתיופיה.

לרגל אירועי שנת השישים לעצמאותה של מדינת ישראל, יזם מיכאל איתן הצעת חוק שנועדה לזרז את עליית הגולה באתיופיה הנמשכת זה אלפי שנים.  איתן הסביר כי “לאחר שני מבצעים גדולים; מבצע משה ומבצע שלמה – נותרו עדיין בגולה כחמישה עשר אלף בני הקהילה המנהלים אורח חיים יהודי, ומבקשים להתערות במדינת ישראל כיהודים וכישראלים לכל דבר”.

עוד אמר איתן כי “ממשלת ישראל החליטה בתאריך 16.02.03 בהחלטה מס’ 2948  להעלות את כל צאצאיהם של יהודי אתיופיה מצד אימותיהם המבקשים לשוב ליהדותם”. על כן הצעת החוק הזו נועדה לא במעט גם כדי לכפות על הממשלה לקיים את החלטתה.

ח”כ מיקי איתן הדגיש כי “העיכוב בעלייתם של הממתינים במחנות הפליטים המנהלים אורח חיים יהודי – אינו מוסיף כבוד למדינת ישראל, ומעורר רגשות של ניכור מצד משפחותיהם המתגוררות בישראל והמייחלות לעלייתם ולאיחוד משפחתם”.

על פי הצעת החוק, כל אדם ששמו או שמו של קרוב משפחתו מופיע ברשימה של מבקשי העלייה לישראל – כפי שאותרו באמצעות בדיקות שנערכו על ידי ארגונים הפועלים למען עליה מאתיופיה – זכאי לפנות לשר הפנים בבקשה לבדוק את זכאותו לעלות לישראל. הפניה לשר הפנים תתבצע על ידי מבקש העלייה עצמו או באמצעות קרובו הישראלי, ועל שר הפנים להשיב לפונה בתוך 60 יום מיום הגשת הבקשה.

הצעת החוק קובעת גם כי שר הפנים ישלים את בדיקת כל הפונים המופיעים ברשימה בתוך שישה חודשים מיום פרסום החוק ויקבע את רשימת הזכאים לעלות לישראל. ועל הממשלה להעלות את כל הזכאים במהלך השנתיים מיום ההכרה בזכאות המבקש לעליה.

הראיון בקול ישראל

YouTube Preview Image

לקריאה נוספת: הצעת החוק לזירוז עליית שארית יהדות אתיופיה


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש