לפרטים נוספים

מעבירים חוקים כמו איזה קרקס

ליצן

ח”כ יובל שטייניץ הביא אתמול (ד’) את הצעת החוק שלו לטיפול ארוך טווח בפדופיליה – להצבעת  הכנסת בקריאה טרומית. הצעת החוק קיבלה את תמיכת הממשלה, וח”כ שטייניץ הבטיח מצידו להמשיך את תהליך החקיקה בתיאום עם הממשלה, ולהכניס תיקונים שונים בהצעת החוק.

אך לפתע מודיע יו”ר הישיבה, ח”כ עתניאל שנלר (קדימה), כי יש התנגדות להצעת החוק ממקום בלתי צפוי – ח”כ מיכאל איתן ביקש את רשות הדיבור.

ח”כ מיכאל איתן הסביר עם תחילת דבריו כי יחסי הידידות שלו עם ח”כ שטייניץ הינם בלתי מעורערים, וכי הוא מסכים עם ההצעה שלו – אולם הביע ביקורת חריפה על התנהלות הכנסת בכל מה שקשור לטיפול בהצעות חוק חדשות הדנות בסוגיות שכבר נמצאות בדיון בשלבים מתקדמים יותר.

בדבריו, אמר מיכאל איתן: “אדוני היושב-ראש, כנסת נכבדה, שמעתי את דברי ההסבר של חבר הכנסת יובל שטייניץ חברי, שאפילו יושב לידי גם בסיעה וגם כאן במליאה, ואני מסכים לדבריו. אבל הוא אמר שהוא בעד תיאום. אני שואל את עצמי איפה אני חי. הכנסת והממשלה מטפלים כבר קדנציה שנייה בשני חוקים חשובים שנוגעים לנושא הזה. החוק הראשון מדבר על פיקוח ובקרה על עברייני מין לאחר שחרורם, והחוק השני מטפל בשיקום עברייני מין. הדיאלוג בין הכנסת לממשלה נמשך שתי קדנציות, והממשלה אומרת שאין לה מספיק תקציבים לקיים גם את מה שכבר סוכם. עכשיו, פתאום אני שומע שהממשלה תומכת בעוד חוק חדש והוא מתואם. עם מי מתאמים ומי מתאם את מה?”

“יושבים שני חברי כנסת זה ליד זה והאחד אינו יודע מה השני עושה, והכנסת הזאת לא יודעת מה קורה, והממשלה לא יודעת מה קורה, ומעבירים חוקים כמו איזה קרקס. אני חושב שזו דוגמה נהדרת לכך שצריך להיות כאן בכנסת איזה מנגנון שלפיו כשחברי כנסת מגישים הצעות חוק שהכנסת עוסקת בהם – דרך אגב, יש גם הצעת חוק של אלי אפללו בדיוק באותו נושא, וגם היא  נמצאת עכשיו בוועדת החוקה לאחר שהיא עברה קריאה טרומית. לכן, אני מציע שאם חוק עובר קריאה טרומית והוא נמצא בוועדה, חוקים באותו עניין לא יעברו, אלא יפנו את המציעים ישר לוועדה”.

לאחר שהצעת החוק עברה, הודיע יו”ר הישיבה, ח”כ שנלר, כי ההצעה תועבר לדיון בוועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת.

ח”כ מיכאל איתן הסביר מיד כי אין טעם להעביר את הצעת החוק של ח”כ שטייניץ לוועדת החוקה, כאשר הצעת חוק דומה נידונה כבר בוועדת העבודה והרווחה. “אני מציע שלא להעביר את זה לוועדת החוקה, על מנת שיהיו לנו גם שתי ועדות שידונו בחוקים. תעבירו את זה לוועדת העבודה והרווחה” אמר.

בסוף הודיע היו”ר שנלר כי ההצעה תועבר לוועדת הכנסת שתחליט לאיזו ועדה רצוי להפנות את הדיון בהצעת החוק.


תגובה אחת ל: “מעבירים חוקים כמו איזה קרקס”

 1. דן says:

  שלום,
  לאור מצב הפיטורים במשק, קראתי שמספר חברות כגון אמדוקס וקומברס מפטרים עובדים בישראל ומגייסים במקומם עובדים זולים בהודו.
  אני פונה אליך בתור מי שאיכפת לו מההיי טק בישראל.
  אני מבקש להציע שהמדינה תתן הנחה ממיסים לאותן חברות (או לכל החברות) בשיעור שיתבסס על דמיי האבטלה של 10% מהעובדים (כל אחוז אחר יכול להתאים). וזאת תמורת התחייבות החברה לא לפטר עובדים באותה תקופה (כמובן למעט עובדים שביצעו עבירה).
  לדוגמה באמדוקס כ 5000 עובדים דמי אבטלה מקסימליים הם כ 8000 ש”ח בחודש. אם המדינה תיתן לאמדוקס הנחה במיסים של 500*8000 = 4 מליון שח בחודש תמורת אי פיטור עובדים זה יכול לעבוד מדובר על מצב שנקרא WIN-WIN.
  המדינה תשלם לחברה סכום שאחרת הייתה צריכה לשלם כפיצויי פיטורין וכהפסד ממיסים מהעובד, העובד ימשיך לעבוד ולשלם מיסים ולקנות בשוק והכדאיות של החלפת עובדים ישראלים בהודים תרד.

  להתייחסותך אודה.

  דן

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש