לפרטים נוספים

לאן נעלמה מפלגת העבודה הסוציאליסטית הזאת?

הסוציאליזם 

להלן נאומו של ח”כ מיכאל איתן, המתנגד להצעת החוק של ח”כ אמנון כהן מש”ס בעניין סינון תכנים בלתי הולמים באינטרנט.

אדוני היושב-ראש, כנסת נכבדה, כל מי שחושב שהחוק הזה נועד להגן על קטינים, כמו שהוצג כאן, על-ידי חבר הכנסת נסים זאב, אני רוצה לומר לו, לא מיניה ולא מקצתיה.

מדברים על קטינים ומתכוונים למשהו אחר לגמרי. אם אתם כל כך דואגים לקטינים, הנה יש כאן הצעה. המועצה הלאומית לשלום הילד – חבר הכנסת נסים זאב, שכל כך דיברתם בעד הקטינים – הגישה הצעה. בראש המועצה עומד אדם דתי. בא לוועדה, הגיש הצעה מאוזנת, שנועדה לתת הגנה לקטינים ואפשר להתאחד סביבה.

לא, שר התקשורת, יש לו אג’נדה אחרת לגמרי, שלא כוללת קטינים, כי אצלו בבית הוא לא נותן אינטרנט, אין אינטרנט. אז הוא נגד האינטרנט. אז הוא, יש לו אג’נדה אחרת, והוא בא להילחם על החוק הזה בוועדת הכלכלה ומאיים על הקואליציה.

אז לא מדובר בקטינים. אנחנו בעד הגנה על קטינים, לפי המועצה הלאומית לשלום הילד – ולא לפי המועצה הלאומית לשלום ש”ס, שזה משהו אחר לגמרי.

היו”ר אמנון כהן מש”ס בהעברת ביניים: חבר הכנסת איתן, החוק שלי.

מיכאל איתן משיב: החוק שלך, אתה מהאגודה? גם אתה מש”ס.

החוק הזה הוא חוק שאין לו אח ורע בשום מדינה דמוקרטית. הוא גורם נזק למטרה שאתם רוצים כאילו לקדם. החוק הזה גורם נזק לצורך להגן על הקטינים ולסנן במידה ראויה וקשובה, כי הסינון דורש שיתוף פעולה. ובדרך הכפייה שאתם כופים לא תקבלו שיתוף פעולה, ואתם תחטיאו את המטרה.

כשאפשר להידבר, אפשר להגיע לסינון מוסכם ולא לכפות.

אברהם מיכאלי מש”ס שואל בהערת ביניים: איך?

מיכאל איתן משיב: אני אגיד לך איך, אפשר להגיע להסכמות. אבל אליכם אין לי טענה. אין לי טענה אליכם. אתם באים עם האג’נדה שלכם, אין לי טענה. יש לי טענה כבדה מאוד לאנשי מפלגת העבודה. עכשיו רואים אותי ציבור של אלפי אנשים, חלקם הצביעו למפלגת העבודה. איפה האג’נדה שלהם? איך הם מוכנים לתת יד לדבר כזה? אתם יודעים מה? דתיים יותר רגישים לצד הזה.

אפילו ליכוד, אנחנו מפלגה שתומכת בעקרונות דתיים. אבל מפלגת העבודה הסוציאליסטית הזאת, שמדברת על ערכים כאלה ואחרים. איפה היא? באה לבחירות לקבל קולות של אנשים. איפה אחד מהם שיבוא וייאבק כאן למען חופש הביטוי, למען אינטרנט? הגולשים עכשיו שואלים אותם, מפלגת העבודה, איפה אתם? שלא לדבר גם על קדימה.

אני רוצה לסיים את דברי ולומר לכם, אני אומר לכם עכשיו ברוח טובה: אין לכם עסק עם אדם שהוא נגד הדת.

אני אומר לכם, הדרך הנכונה להשיג את המטרה, שהיא של כולנו, היא להגן על שלום הילד לפי המלצות המועצה הלאומית לשלום הילד, ולעשות סינון בהסכמה.


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש