לפרטים נוספים

להזמין תור למבחן תיאוריה – באינטרנט

תאוריה

חבר הכנסת מיכאל איתן שאל את שר התחבורה והבטיחות בדרכים, שאול מופז: “נודע לי כי במשרד הרישוי בפתח-תקווה נדרשים הנבחנים בתיאוריה להגיע למקום ביום הבחינה בשעות הבוקר המוקדמות כדי לקבל מספר שיאפשר להם להיבחן באותו יום, דבר הגורם למאבקים אלימים. רצוני לשאול: 1. האם נכון הדבר? 2. אם כן – מה ייעשה לפתרון הבעיה?”

שר התחבורה שאול מופז השיב: “במשרד הרישוי בפתח-תקווה מתקיימים נכון להיום מבחני נהיגה עיוניים, תיאוריה, פעם בשבוע בלבד, בימי רביעי, למשך זמן של שעות ספורות. הדבר נובע מאילוצי כוח-אדם, בדגש במצוקת בוחני נהיגה, אשר הם אלו שמעבירים את הבחינות, המבוצעות באופן ידני.

מחודש מרס אנחנו מעבירים את כל סוגיית המבחנים העיוניים ומבחני התיאוריה להפעלה באמצעות גורמים פרטיים. כלומר, אנחנו עוברים תהליך של הפרטה, באמצעות  מבחנים ממוחשבים. במרכזים האלה ניתן יהיה לבצע מבחנים במשך כל שעות היום, ללא צורך להגיע בשעות לא שגרתיות, והשירות יופעל בכל הארץ.

אני יכול לבשר שבפתח-תקווה יופעל המרכז שלוש פעמים בשבוע, משעה 08:00 ועד שעה 19:00. המרכז בעיר יופעל בקניון “כיכר העיר” במרכז פתח-תקווה, וישפר גם את התנאים הפיזיים לעומת המצב הקיים, שבו הם מבוצעים באולם מעל תחנת דלק.

עם הפעלת המרכז יעברו מן העולם התופעות של הצפיפות, ההמתנה והדוחק. זה נכון לא רק לגבי פתח-תקווה, אלא לגבי רוב משרדי הרישוי שעסקו במבחני התיאוריה. למעשה מחודש מרס אנחנו עוברים לתהליך הפרטה כלל-ארצי בכל הסוגיה הזאת, ולכן גם פתח-תקווה תעבור שדרוג משמעותי בכל מה שקשור למבחני התיאוריה”.

מיכאל איתן שאל שוב: “האמת היא שרציתי להתלונן על כך שהיתה סחבת. על-פי התקנון, תוך 21 יום חבר הכנסת זכאי לקבל תשובה על שאילתא, עם אפשרות לארכה של 14 ימים נוספים – סך הכול 35 יום, שזה בערך חודש. נאלצתי להמתין למעלה מארבעה חודשים עד שאקבל תשובה. אבל אני מתבייש להתלונן, כי ראיתי שאתה עונה היום על שאילתות שהוגשו לפני למעלה משנה. הרי בסוף אתה ממילא עונה. אם לא היית עונה והיית מתחמק, לא היה לי מה להגיד, אז לפחות אתה מרוויח. את השעות אתה ממילא צריך להקדיש לעניין, אז למה לא פעם אחת לחסל את כל הפיגורים ולעמוד בתקופות הזמן האפשריות?”

שאול מופז: “זה מה שאנחנו עושים היום”.

מיכאל איתן: “לא. גם בפעם הקודמת שבאתי זה היה בפיגורים. אם כך, לא נשאר לי הרבה מה לשאול.

לגבי החלק השני, אתה אומר שהבעיה הולכת להיפתר, אז אני שמח מאוד. רק חומר למחשבה בדרך: היום, כשאנחנו רוצים להזמין כרטיסים לקולנוע, אנחנו יכולים להיכנס למחשב בבית, לסמן את המקום, להעביר את הכסף וכו’. אפשר היה באותה צורה להזמין גם מקומות לבחינות בתיאוריה, ובא לציון גואל”.

שאול מופז: “זה חלק מהתהליך”.

תגיות:
 

תגובות ל: “להזמין תור למבחן תיאוריה – באינטרנט”

 1. יאיא says:

  שלום,
  עליי לציין שהזמנת תור דרך האינטרנט למבחן תיאוריה אכן יהי פיתרון מבורך,
  להלן מקצת הבעיות שנתקלתי בהם:
  1.מבחני התיאוריה לא עד 19.00 רחוק מכך, בשעה 17:00 נסגרים הדלתות מרוב הנרשמים שרוצים להבחן.
  2. גם ב- 17.00 כשהגעתי היו נרשמים שחיכו להכנס והיו במקום כבר מ-6.00 בבוקר.
  3. 19 עמדות מחשב לא נותנות מענה לקהל כה רחב – כשאורך הבחינה 40 דקות ואחראי במקום בעצמו הודה שלא ניתן לקבל יותר מ-250 איש, מה זה 250 איש בשביל מרכז הארץ???????????
  4. משרד הרישוי שעבד בחולון נתן מענה ל- 1000 אנשים ביום בחשבון פשוט, צריך לישון ליד הדלת על מנת להבחן – זה הפתרון שאתם מציאים לאנשים???? זה השיפור בשירות שעליו אתם מדברים??????
  פשוט בושה איך הדברים נעשים, חבל מאוד!!!!!

 2. הילה says:

  אמרו לי שצריך היום להרשם לתאוריה דרך אתר כל שהו… באיזה אתר אני יכולה להרשם למבחן התאוריה?
  אגב רעיון מעולה שכבר לא צריך לעמוד “יומיים” קודם כדי להשיג אפשרות להבחן…
  וסוף סוף לא גונבים מהאזרחים כ”כ הרבה כסף על המבחן הזה ולא מגבילים אותי לגשת פעם בשבוע
  ואני יכולה להמשיך…..

 3. שלום הילה.

  לפי דברי שר התחבורה כאן – לא הגענו עדיין למצב הזה שבו ניתן להרשם לתיאוריה באמצעות אתר האינטרנט. אדרבה, אשמח אם תוכלי לדווח כאן באתר על שיפור המצב.

 4. [...] תכנון ארוך טווח. 2. שילוביות בין כלל מערכות התחבורה. 3. צמצום חסמים בירוקרטיים. 4. שילוב המגזר הפרטי בפרויקטים תחבורתיים. 5. פיתוח [...]

 5. רחל says:

  שלום לשר מיכאל איתן,
  אני תושבת בית שמש נשואה ואם ל6 ילדים. בעבר היה אפשרות לעשות בעיר זו מבחן תיאוריה וכעת לא! נאלצתי ליסוע בתקופה של סוף הריון לירושלים וההמתנה שם היתה סיוט!! נכשלתי בבחינה וכעת אני נאלצת לעלות שוב לתלפיות להיבחן עם כל הקושי שבטירטור והוצאות הנסיעות.
  האם לא מוצדק שבעיר המונה כ80000 תושבים, הרבה חברה צעירים המעונינים להיבחן לפתוח כאן שוב כבעבר סניף שיאפשר להיבחן כאן ולא ניצטרך להטרטר עד ירושלים כדי להבחן מבחן שאורכו חצי שעה נסיעה ,שתערך 3 שעות באוטובוסים .
  אודה לך על תגובתך ועל פעילותך המסורה להיטיב עם התושבים ולא להרע להם את התנאים.
  רחל

 6. admin says:

  אני לא בטוח שצריך לקבוע מקום לביצוע מבחני תיאוריה בכל עיר. שירותים כאלה נכון לרכז בערים גדולות תוך התחשבות גם במרחק. אם תביאי בפני את הפריסה הארצית של האתרים בהם מתבצעים מבחני תיאוריה – אוכל לשפוט האם בית שמש מקופחת או לא.

  מיכאל איתן.

 7. יצחק says:

  רציתי לשאול: אני קבעתי תור לתאוריה…ביום מסויים..ונראה לי שלא אוכל להגיע..השאלה אם אני יכול לדחות את המועד של המבחן או לא?…ואיך עושים זאת?…אשמח אם יחזירו לי תשובה…בהקדם האפשרי…

  תודה!

 8. יצחק שלום,
  אני ממליץ לך להיכנס לאתר משרד התחבורה בכתובת http://www.mot.gov.il
  שם תוכל לקבל פרטים על המבחן העיוני וכן על פרטי ההתקשרות עימם.

  בהצלחה,
  לוטן לבקוביץ
  לשכת השר מיכאל איתן

 9. אריה says:

  ההפרטה של מבחני התיאוריה הינה צעד נכון. שלא כמו הפרטיות אחרות -כאן אין שום פגיעה בסולידריות הציבורית של הממשלה ומשרדיה כלפי האזרחים אלא רק התייעלות נחוצה.

 10. רוצה לעשות מבחן תיאוריה

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש