לפרטים נוספים

“מי שמשלים עם 12 רקטות, ישלים גם עם 1,200″

רקטה

ידיעה מגל”צ: במהלך שנת 2007 חלה ירידה של 23% בהיקף ירי רקטות הקסאם לעבר ישראל – כך עולה מנתונים שהציג היום אלוף פיקוד העורף בדיון בנושא בוועדה לביקורת המדינה. במהלך הדיון מתח מבקר המדינה ביקורת על טיפול הממשלה בעורף, ואמר: “מרוב דיונים אנחנו מאבדים בסופו של דבר את העיקר”. במהלך הדיון פגעו בנגב 5 קסאמים.

יותר מ-400 רקטות קסאם נורו מעזה לעבר ישראל מאז תחילת השנה האזרחית – כך עולה מנתונים שהציג היום אלוף פיקוד העורף, יאיר גולן, בדיון בוועדה לביקורת המדינה. עוד עולה מן הנתונים כי במהלך שנת 2007 נפלו בשדרות וסביבתה 1,150 רקטות – 23% פחות מאשר ב-2006.

במהלך היום נורו שבע פצצות מרגמה לעבר חבל אשכול – אשר לא גרמו לנפגעים או לנזק. במהלך הדיון נפלו 6 רקטות בשטחים פתוחים במערב הנגב. קודם לכן נחתה רקטה בתוך לול עופות בקיבוץ ממזרח לרצועת עזה, וגרמה לנזק כבד. בכל המקרים איש לא נפגע.

האלוף גולן הציג בפני חברי הכנסת את תוכנית המיגון ליישובי שדרות ועוטף עזה כפי שאושרה בוועדת השרים. על פי התוכנית ייבנו מרחבים מוגנים בכ-3,180 בתי אב ביישובי שדרות ועוטף עזה. 2080 מהם יהיו בשדרות, והשאר ביישובים אחרים. סך עלות המיגון מוערך ב-350 מיליון שקל.

“מי שמוכן ל-12 רקטות, לא יתרגש גם מ-1,200″
במהלך הדיון אמר גולן כי לעבר אשקלון נורו במהלך שלוש השנים האחרונות “רק 12 רקטות”. בשלב הזה התפרץ לדבריו ח”כ מיכאל איתן ואמר: “מי שמשלים עם 12 רקטות, ישלים גם עם 1,200″.

מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, מתח במהלך הדיון ביקורת על התנהלות הממשלה בנוגע למיגון הישובים בשדרות ובישובי עוטף עזה: “אני חושש שמרוב עצים לא רואים את היער, ומרוב דיונים אנחנו מאבדים בסופו של דבר את העיקר – שאנחנו חייבים להגן על תושבי שדרות שנמצאים בשדרות. הפעילות צריכה להתקיים מייד”.

יושב-ראש הוועדה לביקורת המדינה, זבולון אורלב, מחה על כך שלדיון לא הגיע אף נציג ממשרד ראש הממשלה.

תגיות:
 

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש