לפרטים נוספים

מיכאל איתן ליחזקאל דרור: חסרה לך מיומנות פוליטית

יחזקאל דרור

ידיעה מ-ICE: “הסערה התעוררה לא אחרי פרסום הראיון המלא”, אמר פרופ’ דרור, “אלא אחרי כותרת מסולפת וחלקית במעריב. כל רושם כאילו יש קשר בין דרכי עבודת ועדת וינוגרד לבין המלצותיי לציבור – מוטעה”; יו”ר הוועדה, ח”כ אורלב: “אם הייתי נותן לתלמידים לקרוא את דבריך ושואל אם יש בהם שיקולים פוליטיים – רובם היו עונים בחיוב”.

“אם הייתי חוזר על כך מחדש הייתי בוחר בכמה מילים אחרות” – כך אמר היום פרופ’ יחזקאל דרור, בהתיחסו למהומה שהתעוררה בעקבות הראיון שהעניק לפני שבועיים למעריב, בדיון שהתקיים בכנסת בוועדה לענייני ביקורת המדינה.

במהלך הדיון שעסק בראיון, ממנו עלה כי קבלת ההחלטות בוועדת וינוגרד היתה נגועה בשיקולים פוליטיים, הסביר פרופ’ דרור כי הופעתו בתקשורת כוונה “לתת לציבור כלים לשקול את עמדותיו ולשפוט האם ה’אחריות’ היא ערך עליון ואין בלתו, או שהציבור ישפוט על פי ערך ‘התוצאתיות’ ויש לתת משקל לערכים השונים”. “הייתי יועץ גם לפרס וגם לשמיר”, הוסיף, “אני לא הגעתי לגיבוש עמדה בנושא”.

דרור הדגיש כי “הסערה התעוררה לא אחרי פרסום הראיון המלא, אלא אחרי כותרת מסולפת וחלקית במעריב”, והוסיף כי “כל רושם כאילו יש קשר בין דרכי עבודת הוועדה לבין המלצותיי לציבור הוא מוטעה. במאמר שכתבתי בעיתון הארץ עצמו אמרתי שהיתה לי טעות בכך שלא הבנתי כיצד עובדת התקשורת”.

יו”ר הוועדה, ח”כ זבולון אורלב, אשר ציין כי דברי פרופ’ דרור עוררו רושם שבתוך שיקולי ועדת וינוגרד נשקלו לא רק שיקולים ענייניים ומקצועיים, אמר לו ש”אם הייתי נותן לקרוא את דבריך לתלמידים ושואל אם יש שיקולים פוליטיים בדברי פרופ’ דרור – רובם היו עונים בחיוב”.

ח”כ מיכאל איתן התיחס להחלטה של דרור להעניק את הראיון למעריב. “רצית שיתקיים דיון בבעיות יסוד”, אמר, “ושגית בכך שהלכת לתקשורת בסמוך לפרסום הדו”ח. חסרות לך מיומניויות פוליטיות”.

בסיכום הדיון יצאה הוועדה בהודעה בה היא מביעה צער על דבריו של פרופ’ דרור כפי שהוצגו בחלק מאמצעי התקשורת, ואשר נגעו בנושאים פוליטיים. “לדעת הוועדה”, נכתב בהודעה, “שגה פרופ’ דרור שהתראיין בסמיכות למועד פרסום דו”ח הוועדה, ולא הצליח גם על פי דבריו להביא את מסריו במדוייק”.

עם זאת, הדגישה הוועדה כי היא “מקבלת את דבריו, לפיהם הוא מצטער על חלקו באי-ההבנות שנוצרו, וכי מאחורי דבריו ושיקוליו לא עמדה כוונה פוליטית והנחיה לתמוך או לא לתמוך בממשלה ובעומד בראשה, ובטוענים לכהונה זו”.

תגיות:
 

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש