לפרטים נוספים

מדינת ישראל מסייעת לטרור

חבר הכנסת מיכאל איתן הציג היום (ג’) במליאה את שאלתו לראש הממשלה: “ממשלת ישראל מאפשרת העברת שקלים מיהודה ושומרון לרצועת עזה וכך מסייעת למימון הטרור. פורסם גם שרשות הדואר תחליף את הבנקים האחרים במתן שירותי בנקאות לעזה ותקבל חסינות מחוק מימון טרור”. 

“רצוני לשאול: 1. מדוע מסייעת ישראל לארגוני הטרור בדרך זו? 2. מדוע לא יתקיים תהליך בקרה ישראלי פרטני לגבי העברת הכספים אך ורק למי שאינו מעורב בפעילות טרור?”

להלן תשובת השרה רוחמה אברהם-בלילא:

גברתי היושבת ראש, חבריי חברי הכנסת, הפיגוע אתמול בעיר דימונה, שאירע לאחר תקופה ארוכה של שקט יחסי, הזכיר לכל מי ששכח כי לצערנו הדרך למנוחה ולנחלה עודנה ארוכה. מדינת ישראל ממשיכה לנהל ללא הפסקה מלחמה נגד אלו המעוניינים לפגוע בה ובתושביה.

עכשיו, חבר הכנסת מיכאל איתן, לשאלתך, ישראל לא רק שאיננה מסייעת לארגוני הטרור אלא נלחמת בהם מלחמת חורמה בכל הכלים העומדים לרשותה.

מדינת ישראל מאפשרת העברת כספים, שקלים ישראלים, לשטחי הרשות הפלסטינית בעקבות הסכם כלכלי שנכלל כנספח להכם הביניים בין מדינת ישראל לרשות הפלסטינית ואשר נחתם בפריז בשנת 1994. עמוד התווך של ההסכם היה הסדר “מעטפת המכס” אשר קבע כי משטר המכס והמסים העקיפים סביב השטחים שבשליטת ישראל והרשות יהיה אחיד והפלשתינאים יקבלו את חלקם על פי מנגנון סליקה מוסכם.

ההחלטה להעביר לרצועת עזה שקלים הינה אינטרס ישראלי שנועד להשארת המצב הנוכחי בו תושבי עזה, סליחה, תושבי הרצועה, משתמשים במטבע ישראלי. לכן, חבר הכנסת אלדד, הפסקת העברת הכספים לא תופסק נכון לשלב זה.

חבריי חברי הכנסת, בדרך זו ניתן גם לעקוב אחר סכומי הכסף במטבע זר המוכנסים לרצועה, מאחר והוא יוחלף לכסף ישראלי. כך מתקיים פיקוח על הכספים.

ראוי לציין, כי נושא זה נידון בעבר עם בנק ישראל וכוחות הביטחון וכי הוא ייבחן בעתיד על בסיס קבוע בהתאם למציאות המשתנה.

רכב

שאלה נוספת של ח”כ מיכאל איתן:

בשעה הזאת שאנחנו כאן, אני קורא בחדשות באינטרנט שבשדרות נופלים עכשיו קסאמים. מי שמשגר את הקסאמים האלה מקבל כסף, והם מיוצרים ברצועת עזה, וחלק מהכסף, ואני אומר את זה על דעת גורמי הביטחון בישראל, עובר על מנת להניע את הכלכלה הצבאית הזאת שמטרתה להפגיז אותנו. הכסף הזה מועבר על-ידי מכונית “ברינקס” ישראליות שמעבירות כספים לתוך רצועת עזה.

ובכן, כספים מכל מיני מקומות בעולם מוזרמים לישראל, בישראל ממירים אותם לשקלים, והשקלים עוברים לעזה. ארגוני טרור משתמשים במסלול הזה, ואני אומר את זה על דעת גורמי הביטחון. השאלה היא: האם זהו האינטרס הישראלי שארגוני הטרור החמאסיים בעזה יקבלו את הכסף כשהוא מגיע במכוניות “ברינקס” ישראליות?

תשובת השרה רוחמה אברהם-בלילא:

בקצרה. מתוכן דבריך משתמע, ואתה מנסה לעשות פה הטעיה ציבורית, שמדינת ישראל מעבירה כספים במכוניות “ברינקס” לפעולות טרור. זה לא המצב.

מיכאל איתן:

זה המצב. את הודית.

השרה רוחמה אברהם-בלילא:

תשובתי היתה ועודנה נשארת, שכל המצב של העברת הכספים נבדק על-ידי כל הגורמים המקצועיים באשר הם, ואני סומכת על גורמי המקצוע וביניהם השב”כ וגורמי הביטחון. אומר לך יותר מזה, כפי שפתחתי אסיים. מדינת ישראל תמשיך לרדוף אחר גורמי הטרור בכל הדרכים העומדות לרשותה, לרבות באמצעים כלכליים. תודה.

תגיות:
 

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש