לפרטים נוספים

לא להגביל את חופש הפעולה של האזרח

פלאפון

ועדת הכלכלה אישרה אמש (ב’) לקריאה ראשונה את הצעת החוק לסינון תכנים בלתי הולמים (מין, אלימות ועוד) של ח”כ אמנון כהן מסיעת ש”ס. הצעת החוק נהנית מתמיכתו של שר התקשורת אריאל אטיאס, וכן מקבלת את תמיכתה של הקואליציה וסיעת קדימה.

ח”כ מיכאל שהתנגד להצעת החוק בתצורתה הנוכחית, נכח בוועדה והחליף את חבר הוועדה ח”כ משה כחלון (ליכוד). להלן עיקר נאומו של מיכאל איתן בדיון בוועדת הכלכלה:

בפתיחת דבריו אמר איתן כי “אנחנו מדברים כאן על מערכת היחסים בין האדם הבודד לבין המדינה, בין האזרחים והתא המשפחתי כפרטים לבין המדינה כקולקטיב”.

“לצערי הדיון הזה מתקיים בוועדת הכלכלה שעוסקת בטכנולוגיה. אני אומר: לטכנולוגיה יש חשיבות, אבל היא חשיבות משנית. הנקודה החשובה היא הוויכוח העקרוני ולא האמצעים הטכניים לביצוע הסינון”.

השר מיכאל איתן

“אני מאמין שכל היושבים בדיון הזה, רוצים בטובת הקטינים. אבל מה שצריך לעשות, הוא הדבר שאנחנו נוהגים לעשות כאשר אנו נזקקים להכרעות בתחומים שונים, והוא מלאכת האיזון בין הצרכים השונים הנדונים כאן בין ההגנה על הקטינים לבין החופש שיש לתת לאזרחים להשתמש בטכנולוגיה ככל העולה על רוחם, ולסמוך על שיקול דעת של ההורים בכל הקשור לחינוך ילדיהם. התוצאה היא שאני תומך בחקיקה, אבל כזו שתחייב אזהרה והמלצה אך לא תגביל את חופש הפעולה של האזרח”.

“צריך לומר זאת – ישנם חילוקי דעות בין היושבים כאן, האם האינטרנט הינה תופעה חיובית או שלילית. שר התקשורת למשל חושב – שרשת האינטרנט היא תופעה שלילית. גם זו תפיסת עולם לגיטימית שיש לכבד”.

“צריך להבהיר את הדבר הבא: מי שמפיץ חומרי תועבה הנו עבריין, וצריך להעמיד אותו לדין. החוק בישראל אוסר על פרסום דברי תועבה, אך החוק לא נאכף מעולם, וזאת משום שלא הגדירו מהי אותה תועבה בחוק. כך למשל בעיני משפחה אחת – “ונוס עולה מהגלים” – היא תועבה, ובעיני משפחה אחרת זהו דבר שיש לחנך עליו. על כן, כאשר אנחנו רוצים להגדיר מהי תועבה, אנחנו נגשים למשימה בלתי אפשרית”.

“לסיכום: גם אם יש רוב נגדי בוועדה (בעיקר בין אלו שיגיעו בדקה ה-90 ויצביעו את אשר יאמרו להם להצביע), אני מציע שנגיע להסכמות ולפשרות. בואו נמצה את תהליך ההדברות. אני מציע כי כל אדם בישראל אשר יתחבר לאינטרנט, יקבל את המידע על הסכנות הצפויות לילדים ולמבוגרים באינטרנט, וכל אחד יחליט האם הוא מעוניין לבקש סינון אתרים אם לאו”.

לקריאה נוספת: אושרה להצבעה הצעת חוק לסינון תכנים באינטרנט


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש