לפרטים נוספים

כדאי שחברי הכנסת יגישו שאילתות לתוכנית כלבוטק ולא לשרים

כלבוטק

ח”כ מיכאל איתן פנה היום (ג’) ליו”ר הכנסת ותיאר כיצד שאילתה מלפני למעלה משלושה חודשים שהופנתה לשר התחבורה עדיין לא נענתה, אך כאשר תוכנית כלבוטק שאלה את אותה השאלה – שר התחבורה השיב תוך שלושה ימים. להלן מכתבו של איתן ליו”ר הכנסת.

לכבוד יו”ר הכנסת, דליה איציק

הנדון: פגיעה בעבודת הכנסת מצד שרי הממשלה

אחד מכלי הפיקוח הפרלמנטריים על עבודת הממשלה באה לידי ביטוי במוסד השאילתה. תקנון הכנסת קובע כי  על השר להשיב לכל המאוחר 21 יום מהגשת השאילתה, ואם הודיע כי נבצר ממנו להשיב, עליו לספק תשובה לכל המאוחר לאחר 14 יום נוספים.

בפועל חברי כנסת מגישים שאילתות, והשרים אינם מקפידים למלא אחר הוראות התקנון, משיבים באיחור רב, ולעתים תשובות שמתחמקות ואינן קשורות לשאלות שנשאלו.

ברצוני להביא לידיעתך דוגמא אחת מני רבות. בתאריך 16.10.07 הגשתי שאילתה לשר התחבורה והבטיחות בדרכים, בעניין קרבות הרחוב שצריכים לנהל תושבי ישראל בבואם לקבל תור למבחני תיאוריה במשרד הרישוי בפ”ת ובמקומות אחרים.

עד היום, למרות שחלפו למעלה משלושה חודשים, ובניגוד לקבוע בתקנון הכנסת – טרם קיבלתי כל מענה.

בשבוע שעבר, שודר תחקיר בתוכנית כלבוטק על המתרחש במשרדי הרישוי, וצילם את מה שתיארתי בשאילתתי ואף הוסיף כהנה וכהנה. לתדהמתי קראתי את תשובת שר התחבורה לתוכנית כלבוטק (מעניין כמה זמן לקח לו לענות לכלבוטק) כדלקמן: “התנהלות משרד הרישוי בנתניה בכל הנוגע להקצאת מבחני התיאוריה הובאה לראשונה לידיעת שאול מופז שלשום על ידי כלבוטק. מופז הורה למנהל אגף הרישוי להגיע אישית לשם ולספק פתרון”.

אם אלו הם פני הדברים, אני מציע להעביר חלק מתקציב הכנסת לטובת כלבוטק, ובמקום להגיש את השאילתות לשרים באמצעות מזכירות הכנסת – יגישו חברי הכנסת את השאילתות לכלבוטק שתמורת תשלום נאות תספק את התשובות ביעילות ובזריזות, על מנת שנוכל למלא את חובתנו לציבור ולקיים בקרה פרלמנטרית על הממשלה.

בברכה,

ח”כ מיכאל איתן.

תגיות:
 

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש