לפרטים נוספים

מועצת האיחוד האירופי

בשבוע שעבר התקיים מושב החורף של האסיפה הפרלמנטרית במועצת אירופה. ח”כ מיכאל איתן ייצג במועצת אירופה את כנסת ישראל. במסגרת הדיונים שהתקיימו שם, נפגש איתן עם חברי פרלמנט, החברים גם בוועדה הפוליטית של האסיפה הפרלמנטרית של מועצת אירופה. כן נפגש עם חברים ויושבי ראש של ועדת המשנה לענייני המזרח התיכון. במסגרת הפגישות הללו סוכם על הקמת פורום תלת צדדי בראשותו של יו”ר ועדת המשנה לענייני המזה”ת, נציג יוון, מר פבלידיס. על פי התוכנית, יורכב הפורום מנציגות של ישראל, מועצת אירופה ונציגות פלסטינית. סוכם גם שבנציגות הפלשתינית ישתתפו רק גורמים המכירים במדינת ישראל, וכן סוכם כי המפגש הראשון של הפורום יתקיים ברודוס בחודש יוני 2008.

ח”כ מיכאל איתן הסתייע בקונסולית ישראל סימונה הלפרין, ובקונסול הכבוד הפועל במסירות שנים רבות מר ז’ילבר רוס. כן נפגש ח”כ איתן עם נציגי ארגונים וולונטריים יהודיים, כמו בני ברית וליגת נשים יהודיות, והשתתף בערב התרמה שקיים ארגון הבונדס בהשתתפות יהודים בעלי אמצעים, תושבי שטרסבורג והסביבה.

השר מיכאל איתן במועצת אירופה

ביום שלישי ה-24 לינואר התקיים טקס שנתי ברחבת הכניסה לבניין מועצת אירופה, לציון יום השואה ולציון מותם של מילונים במחנות המוות של הנאצים במהלך מלחמת העולם השניה. בטקס נשאו דברים ח”כ מיכאל איתן ונשיא מועצת אירופה (בתמונה) והונח זר זיכרון בטקס דל משתתפים.

במסגרת הדיון על המצב במזה”ת, סיפר ח”כ איתן לחברי מועצת אירופה על המתרחש בעיר שדרות, וציין כי עמיתיו יכולים לשמוע ממנו ממקור ראשון על מה שקורה בשדרות, וזאת לאור העובדה שעבר מתחילת ינואר 2008 להתגורר בעיר. הוא קרא לחברי האסיפה הפרלמנטרית לפעול כמיטב יכולתם ולגנות את הירי הברברי של הפלשתינים על אוכלוסיה אזרחית, ולחסוך בכך קורבנות בשני הצדדים: הישראלי והפלסטיני.

בטקס על השואה אמר מיכאל איתן: “באנו הנה היום לכבד את זכרם של מיליונים שנהרגו במחנות המוות במהלך מלחמת העולם השניה, ובתוכם שישה מיליון יהודים שהיוו שליש מבני עמי. באנו הנה היום להצדיע לבני האדם ולמדינות שנלחמו בנחישות ובמסירות בנאצים, הביסו אותם, ושיחררו לא רק את הכלואים במחנות המוות אלא שיחררו את העולם כולו מהתוכניות הנאציות השטניות”.

השר מיכאל איתן במועצת אירופה

“ובבואנו כאן היום לפתח בניינה של מועצת אירופה, אחד המעוזים ההיסטוריים של הדמוקרטיה באירופה, חשוב שכל אחד מחברי האסיפה הפרלמנטרית ישנן את הלקח הכפול שעליו כפרלמנטר להפיק מהטרגדיה ההיסטורית:

א.      יש גבול לשלטון הרוב ולכוחו לפגוע גם באמצעות חקיקה שהתקבלה בפרוצדורה דמוקרטית, בזכויות אדם ובאוטונומיה שהדמוקרטיה מקנה לכל יחיד. יש רגעים שבהם חובתו של פרלמנטר דמוקרטי להתמרד נגד החלטות רוב שמעליהן מתנוסס דגל שחור של רמיסת זכויות אדם, שלילת חירויות בסיסיות וחיסול חיי אדם.

ב.       הדמוקרטיה אינה יכולה להרשות לעצמה לתת למתנגדיה ומהרסיה ליהנות מהכלים הדמוקרטיים, ולאפשר להם להגיע לנקודות הכוח שמשם הם יפעלו לחיסולה של הדמוקרטיה. על הדמוקרטיה לפקוח עיניים, ולהתגונן מבעוד מועד כנגד השתלטות של גורמים אנטי דמוקרטיים על מערכות השלטון והממשל”.


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש