לפרטים נוספים

ועדת חוקה מאשרת – נפגע עבירה זכאי להביע עמדה

מיכאל איתן

ועדת חוקה, חוק ומשפט, אישרה היום (ב’) לקריאה ראשונה את הצעת חוק זכויות נפגעי עבירה (תיקון-הבעת עמדה לענין הסדר טיעון), התשס”ו-2006 של ח”כ מיכאל איתן.

התיקון יאפשר לנפגע עבירת מין או אלימות חמורה, שקיבל הודעה על האפשרות שהתביעה תגיע להסדר טיעון עם הנאשם, להביע את עמדתו בענין זה לפני התובע, לפני קבלת החלטה בענין. הוועדה קבעה שזכותו של נפגע עבירת מין או אלימות חמורה להבעת עמדה תהא כפולה: זכות להביע עמדה לגבי האפשרות שהתביעה תגיע להסדר טיעון עם הנאשם (כנהוג היום), וזכות להביע עמדה לגבי פרטיו של הסדר טיעון מתגבש.

עוד נקבע כי לנפגע עבירת מין או אלימות חמורה תינתן זכות להגיש בקשה לעיון חוזר בפני הגורם המאשר הסדרי טיעון בפרקליטות ובתביעות לגבי הסדר טיעון שגובש עם הנאשם. הוחלט, כי הגורם המאשר יהיה פרקליט המדינה או פרקליט מחוז, או ראש יחידת התביעות, ראש השלוחה, או צוות במשטרה, לפי העניין.

הוועדה החליטה כי בדיון בכתב אישום בעבירת מין או אלימות חמורה שבו מציג התובע בפני בית המשפט הסדר טיעון אליו הגיע עם הנאשם, יברר בית המשפט האם קוימו הוראות החוק לענין זכותו של הנפגע להביע עמדה בענין הסדר הטיעון.

הידיעה מ-nrg: ועדת חוקה חוק ומשפט אישרה לקריאה ראשונה תיקון לחוק זכויות נפגעי עבירה   ועדת חוקה, חוק ומשפט אישרה להעלות להצבעה בקריאה ראשונה את הצעת חוק זכויות נפגעי עבירה של ח”כ מיכאל איתן.
התיקון יאפשר לנפגע עבירת מין או אלימות חמורה, שקיבל הודעה על האפשרות שהתביעה תגיע להסדר טיעון עם הנאשם, להביע את עמדתו בענין זה בפני התובע לפני קבלת החלטה בענין.

הוועדה קבעה שזכותו של נפגע עבירת מין או אלימות חמורה להבעת עמדה תהא כפולה: זכות להביע עמדה לגבי האפשרות שהתביעה תגיע להסדר טיעון עם הנאשם (כנהוג היום), וזכות להביע עמדה לגבי פרטיו של הסדר טיעון מתגבש. 

תגיות:
 

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש