לפרטים נוספים

“הכנסת יכולה להחליט שהירח עשוי מגבינה צהובה…”

ממה עשוי הירח?גבינה צהובה

מיכאל איתן נאם אמש (ב’) במליאת הכנסת, על אופן התהליך של החקיקה המהיר והשטחי, של הצעת החוק של שר התשתיות בנימין בן אליעזר, תיקון מספר 7 בהצעת חוק משק החשמל, ועברה אתמול בקריאה ראשונה. להלן נאומו של ח”כ איתן.

“אדוני היושב ראש, כנסת נכבדה. אני מבקש להסב את תשומת לב חברי הכנסת לא לעניין התוכני שישנו בחוק, אלא דווקא לעניין הפרוצדוראלי. אני קורא בהצעת החוק, שמורכבת משני סעיפים, את סעיף 2 שאומר: “תחילתו של חוק זה ביום כ”ג בטבת התשס”ח, 1 בינואר 2008″. אני לא מבין, מתי זה 2008? אנחנו ב-2008 עכשיו? מתי זה ינואר? עכשיו אנחנו בינואר? כן. אבל מתי 1 בינואר? אני לא מבין, על מה אנחנו מצביעים? תחילתו של החוק הזה ב-1 בינואר, אבל עוד לא חוקקנו אותו- -

אתה אומר, אדוני השר, שעל זה מצביעים.זאת אומרת, אנחנו יכולים להצביע עכשיו שהירח עשוי מגבינה צהובה, וזה יהפוך אותו להיות עשוי מגבינה צהובה כי הכנסת החליטה.

אתה בא עכשיו לכנסת ואומר לנו, חברים יקרים, במשך חודשים ארוכים היו ויכוחים בין האוצר, משרד המשפטים ומשרד התשתיות; אני מכיר בכך שהיו במשך חודשים ארוכים ויכוחים קשים, וסוף כל סוף הגיעו להבנה. בסדר. עכשיו, כשהגיעו להבנה, באים אל חותמת הגומי, והכנסת צריכה לעמוד דום, לא לקיים דיונים, לא לחשוב אפילו יומיים, אלא אתם רוצים להעביר את החוק הזה עוד היום. איך אתה עושה דבר כזה? אתה לבד בא ומסביר, חברים, יש כאן בעיה איומה, קשה, עם סלעי מחלוקת כבדים. חודשים ישבו מומחים של משרד האוצר ומשרד המשפטים ומשרד התשתיות עד שהגיעו להסכמה ויצא עשן לבן ומביאים את זה לכנסת. מותר לכנסת 24 שעות לדון בזה? מותר לכנסת לשמוע את הנציגים שחלקו אחד על השני חודשים? אתם רוצים להעביר את זה היום עוד הלילה?

מאחר שכתבת כאן שתחולתו של החוק הזה היא ב-1 בינואר זה חוק רטרואקטיבי וכבר לא יהיה אסון אם תיתן את הכבוד לכנסת, והכנסת תדון בזה יום, יומיים, שלושה, תזדרז, תריץ את עצמה. אבל מול החודשים הארוכים שגרמו לעיכוב ולחריגה של הממשלה, איזה היגיון יש, לבוא ולקבל את בקשתך לחוקק ב-4 שעות חוק שהממשלה דנה בו חודשים ארוכים”.


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש