לפרטים נוספים

לקיים את ההבטחה להקים בית חולים באשדוד

 נאה דורש נאה מקיים

מיכאל איתן שאל את ראש הממשלה: “נודע לי כי יום לאחר שהבטחת להקים בית-חולים באשדוד, העלתה הממשלה בחוק ההסדרים סעיף המבטל את חוק בית החולים באשדוד. רצוני לשאול: 1. האם הבטחת להקים בית-חולים באשדוד? אם כן -   2. מדוע הועלה הסעיף המבטל את חוק בית החולים באשדוד?”

תשובת השרה המקשרת בין הממשלה לכנסת, רוחמה אברהם-בלילא:

במענה לשאלה החשובה שהעלה חבר הכנסת מיכאל איתן, זאת סאגה שמתמשכת כבר שנים, על אחת כמה וכמה כשראינו בערוץ 2 את כל ההבטחות ואת כל מה שקורה עם בית החולים באשדוד. להלן תשובתי.

בתאריך 16 באוקטובר 2007 הודיע ראש הממשלה בכנס קליטה באשדוד, שוועדת המכרזים של משרד האוצר אישרה את מסמכי היסוד שעל פיהם יתנהל המכרז לבית החולים. ראש הממשלה הוסיף באותו הכנס, שהוא מקווה שתהליך זה יסתיים במהירות על-מנת שניתן יהיה להקים את בית החולים באשדוד.

אני רוצה לעדכן אותך, ואפילו שמחה לעדכן, שביום שני שעבר, ה-31 בדצמבר 2007, התכנסה ועדת המכרזים ודנה במכרז להקמת בית החולים. כעת מתקיים תהליך לבחינת שלוש ההצעות שהוגשו למכרז, תוך בחינתם על-פי הקריטריונים שקבע משרד הבריאות.

גם אני וגם הבית הזה מקווים ומייחלים שכאשר הליך בחירת החברה יסתיים יוקם מהר ככל שניתן סוף-סוף בית החולים לטובת תושבי העיר אשדוד והסביבה.

מיכאל איתן:

השאילתא התייחסה גם לסעיף בחוק ההסדרים, ועל זה לא ענית. אני מקווה מאוד, שהקמת בית החולים באשדוד לא תפגע גם בתוכניות שהפכו להיות אקטואליות מאוד למיגון ולשדרוג בית החולים באשקלון. לצערי הרב במציאות שבה אנחנו רואים את כלי הנשק מגיעים לטווחים של אשקלון, אני חושב שבמקביל צריך לפעול גם לשדרוג בית החולים “ברזילי” באשקלון.

השרה רוחמה אברהם-בלילא:

אני חושבת שאתה מעלה פה סוגיה שהיא חשובה מאוד. כל מה שאני יכולה לומר לך, שגם אני לא הייתי רוצה לראות מצב שבו הקמת בית החולים באשדוד תפגע באפשרות הניהול התקין, כולל המיגון, של בית החולים באשקלון. לא עניתי לך על ה-31 בדצמבר, מכיוון שכל הסוגיה הזאת של חוק ההסדרים – הרי זאת לא פעם ראשונה שבית החולים באשדוד מובא כעז – אין לי ביטוי טוב מזה – בחוק ההסדרים. גם כעת חוק ההסדרים עבר, החוק הזה הוצא מחוק ההסדרים. עובדה שחוק ההסדרים, למרות שהוא קורא לביטול החוק הזה, יצא מהמסלול של הביטול שלו, ועל כן אני יכולה רק לקוות שאכן גם עצם ההוצאה של החוק מחוק ההסדרים וגם עצם הדבר הזה שזה סוף-סוף יצא לתהליך של מכרז של בחירת שלוש החברות אשר התמודדו על המכרז הזה – כולנו צריכים לייחל לרגע הזה שסוף-סוף בית החולים באשדוד יוקם. אני תומכת מאוד בהליך הזה. תודה.

תגיות:
 

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש