לפרטים נוספים

מיכאל איתן נבחר ליו”ר ועדת האינטרנט והטכנולוגיה

internet_access

ח”כ מיכאל איתן נבחר היום (ד’) לכהן כיו”ר ועדת המשנה לאינטרנט וטכנולוגיית המידע של הכנסת. בפעם הראשונה שבה נבחר מיכאל איתן כיו”ר ועדת האינטרנט, היה הדבר בכנסת ה-14. בדיון בנושא הפדופיליה ברשת האינטרנט, אמר מיכאל איתן כי יש להגדיל את התקציב המיועד לטיפול בעברייני המין.

במהלך השנים האחרונות דנה ועדת האינטרנט וטכנולוגיית המידע – בראשות מיכאל איתן – במגוון רחב של נושאים כגון; גבולות חופש הביטוי, אמצעי אכיפת החוק של המשטרה באינטרנט, נגישות הרשת למוגבלים, מדיניות המחירים של האינטרנט המהיר, פרויקט להב”ה – לצמצום הפער הדיגיטלי, ממשל זמין – הקמת שירותים ממשלתיים ברשת, קידום האינטרנט במערכת החינוך, BLUTOOTH, חוק חתימה אלקטרונית, ועוד.

ח”כ איתן בדיון בנושא הפדופיליה: “הכתובת היא אנחנו – השלטון במדינת ישראל”

בדיון שנערך היום בוועדת המדע בנושא “פדופיליה ברשת האינטרנט”, אמר מיכאל איתן כי דרוש תקציב נוסף לפיקוח, לאכיפה ולשיקום. באופן כללי יש לייעל את הטיפול בעברייני המין, הן בענישה והן בשיקום  העבריינים. כדוגמא הביא איתן את 13.000 תיקים בהם טיפלה המשטרה, אשר כתוצאה ממחסור תקציבי – לא הגיעו לכתב אישום. כתוצאה ממחסור תקציבי זה, נפגעים התהליכים הנדרשים לפיקוח ולשיקום עברייני המין לאחר ששוחררו מן הכלא. על כן קרא מיכאל איתן להגדיל את התקציב למטרות שיקום, ובכך להעצים את יכולת הטיפול של המשטרה והפרקליטות בעברייני המין.

במהלך הדיון, לאחר שהובהר כי ישנם אלפי אנשים בישראל שביצעו עבירות מין ברשת, שאל מיכאל איתן כמה מהם הועמדו לדין? לפי דברי אחד הנוכחים, מספר המקרים בהם הועמדו לדין עבריינים מסוג זה, עומד על כשנים עשר בלבד. ח”כ איתן קבל על כך, וטען כי צוות של שישה שוטרים לא מסוגל לתת מענה ולהתמודד מול אלפי העבריינים ברשת האינטרנט.

בהקשר הזה הציע מיכאל איתן להקים צוות של שוטרים מתנדבים, על בסיס מודל התנדבותי הקיים במשטרה, ויסייע בכך לגילוי העבריינות ברשת האינטרנט.

 

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש