לפרטים נוספים

האם כת מסוכנת חודרת למערכת החינוך?

שרת החינוך

ח”כ מיכאל איתן שאל שרת החינוך, פרופ’ יולי תמיר: בלשכתי הפרלמנטרית התקבלה תלונה, בה נאמר כי לאחרונה נעשו ניסיונות חוזרים ונשנים מצד העמותה הסיינטולוגית “הדרך אך האושר”, לחדור למערכת החינוך באצטלות שונות. כך למשל מעבירה הכת הרצאות והצגות בחינם בבתי הספר. יש לציין כי המדובר בכת מסוכנת על פי דו”ח הוועדה בראשות סגנית שר החינוך דאז, ח”כ מרים תעסה-גלזר.

1. האם יש בסיס לטענה זו? 2. אם התשובה חיובית, אלו צעדים נוקט משרד החינוך נגד חדירת הכת לתוך מערכת החינוך

להלן תשובת שרת החינוך, פרופ’ יולי תמיר.

שרת החינוך יולי תמיר:

לגבי כת הסיינטולוגיה, אכן נעשים ניסיונות מדי פעם להכניס את הסיינטולוגיה למערכת החינוך. בכל מקרה שאנחנו מאתרים בעיה כזאת, אנחנו פועלים בצורה תקיפה מאוד להוציא את הפעילות הסיינטולוגית מבתי הספר. השנה היו לנו, למיטב זיכרוני, שניים או שלושה מקרים כאלה. בכל המקרים לא אישרנו את התוכנית והוצאנו אותה ואף הבהרנו למפקחים, כי לפעמים הדברים הם לא חד-משמעיים. הם משתמשים בספרים שלכאורה לא שייכים לסיינטולוגיה, אבל למעשה למי שמכיר את הסיינטולוגיה יש אפשרות לזהות את טביעות האצבע הסיינטולוגיות. אנחנו עושים מהלך מאוד ברור וחד-משמעי להוציא את התוכניות האלה מבתי הספר, ורואים בחומרה ניסיון להטעות בתי-ספר או לשכנע אותם לקחת תוכניות סיינטולוגיות.

אגיד במאמר מוסגר, שאנחנו עושים מאמץ כולל עכשיו בכלל לשלוט בתוכניות שנכנסות לבתי הספר, מכל כיוון כזה או אחר, וכל תוכנית שמוגשת לנו היום עוברת את המזכירות הפדגוגית, ואם היא לא מאושרת היא לא יכולה להיכנס לבתי הספר. תודה. 

תגיות:
 

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש