לפרטים נוספים

התנגדות לטקס המעלה על נס את תוכנית החלוקה

תמונה

ח”כ מיכאל איתן קורא לבטל את האירוע לציון 60 השנה להחלטת החלוקה 181 בכנסת ישראל.

בכ”ט בנובמבר 1947 קיבלה העצרת הכללית של האו”ם החלטה בדבר הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. אולם באותה החלטה היו גם חלקים איומים ונוראים כמו בנאום ירושלים, וגבולות בלתי אפשריים לביצורה ושגשוגה של המדינה היהודית. נוסף על כך, יש בהחלטה סממנים של התייחסות למדינה היהודית כמדינה שאינה ריבונית במלוא מובן המילה. למזלנו, הערבים דחו את ההצעה מכל וכל, ופתחו במלחמה לחיסולה של מדינת ישראל. מאז ועד עצם היום הזה, הדיפלומטיה הישראלית נאבקת לשלול את תוקפה של החלטת החלוקה, והיא רואה אותה כמסמך מת שכל שנותר ממנו הוא קיומה של המדינה היהודית בא”י – שהובטח לא מכוחה של החלטת האו”ם אלא מיכולתה של המדינה היהודית לנצח את צבאות ערב שפלשו לתוכה במטרה לחסלה.

אויבי ישראל תובעים מעת לעת את החייאתה מחדש של החלטה 181, שמשמעותה היא מזעור של מדינת ישראל לגבולות; מהקריות ועד אשדוד, ללא הגליל המרכזי והמערבי (כולל נהרייה, ראש הנקרה, מעלות ושלומי), ללא באר שבע, והנגב הצפוני, ואזור ירושלים כעיר בינלאומית. דווקא לאנשי אש”ף יש סיבה לחייך. מאז 1988 הם תובעים את יישום החלטת האו”ם 181 (וכן את החלטה 194 בעניין תביעת השיבה), והקמת מדינה פלסטינית בגבולות החלוקה. גם מדינות ערביות מעלות פעם אחר פעם, את הדרישה האבסורדית הזו, והנה כנסת ישראל משחקת לידיהם.

כל מי שמבקר באתר הכנסת, וכן כל מי שקיבל הזמנה לאירוע המיוחד שמתכננת הכנסת לציון 60 שנה  להחלטת החלוקה 181 – אינו יכול שלא לתמוה – האם מדובר בבורות או ברשלנות פושעת. על הכנסת להבהיר בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים, כי החלטת החלוקה נקברה בשנת 1948 ולעולם לא נסכים להחייאתה.

לקריאה נוספת: מכתבו של ח”כ מיכאל איתן ליו”ר הכנסת


תגובה אחת ל: “התנגדות לטקס המעלה על נס את תוכנית החלוקה”

  1. עמנואל סלע says:

    מיקי שלום רב
    ברכות ואיחולי הצלחה בתפקידך כשר בממשלה.
    חג עצמאות שמח
    ע. סלע – כוכב יאיר

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש