לפרטים נוספים

“שלי יחימוביץ’ היא ההוכחה לצדקת השר פרידמן”

מתנגדת בכל מצב

היום (ב’) נערך דיון בכנסת, בהצעת החוק של השר פרידמן לגבי היכולת של שר המשפטים להעברת תיקים שבהם טרם התחיל הדיון, לבית משפט חדש. ח”כ שלי יחימוביץ’ עלתה לדוכן והסבירה מדוע לא תתמוך בהצעתו של פרידמן. היא אמרה כי לא משנה מה הצעת החוק העולה לדיון מצד השר פרידמן – כיוון שהאיש שמינה אותו, הוא איש שמצוי תחת חקירות שונות ומאחוריו קופה של שרצים פליליים, הרי שלא משנה מה – היא תתנגד להצעות פרידמן.

מיד לאחר נאומה, עלה ח”כ מיכאל איתן ונאם בעד הצעתו של שר המשפטים דניאל פרידמן, ובעד המאבק העקרוני שלו על שמירת מעמדה של הכנסת כרשות המחוקקת במדינת ישראל.

ח”כ איתן אמר בין היתר כי “חברת הכנסת שלי יחימוביץ’ היא ההוכחה לצדקתו של פרידמן, ומדוע צריך לתמוך בו ובהצעתו. היא אומרת לפרידמן; לא משנה מה תביא, אני נגדך. למה? כי אני נגד ראה”מ. אני רוצה לומר לך, השר פרידמן, היא לא אמרה את זה רק מגרונה, היא אמרה את זה גם מגרונם של אלה שאמרו שיגדעו את ידך. האנשים הללו, אפילו תביא את ההצעה הטובה ביותר למדינת ישראל, הם נגדך”.

YouTube Preview Image

“הם אומרים לפרידמן יש אג’נדה, לכן הוא פסול. אני שואל, הוא היחיד שיש לו אג’נדה? זאת הסיבה שבעטיה פסלו גם את רות גביזון. משום שיש לה אג’נדה. לכן היא לא תהיה שם יותר. לצערנו, השיטה לפיה עובדים המינויים בבית המשפט, היא חבר מביא חבר וחברה מביאה חברה – לא על בסיס כישורים, אלא על פי אידיאולוגיה המושתתת מלמעלה”.

“אני רוצה לומר עוד דבר, החוק הזה נוגע לניהול בתי משפט. לא מדובר כאן בדיון לגופו של דיון משפטי – מדובר בניהול בתי המשפט. רק עיוור לא מבין שבדמוקרטיה יש הבדל בין התהליך הניהולי לבין התהליך המשפטי”.

לסיכום, אמר מיכאל איתן: “אומרים שפרידמן רוצה להחליש את ביה”מ. משום מה במדינת ישראל החלשת בתי המשפט היא גרועה כבגידה במדינה. אבל תראו לי עוד מדינה אחת בעולם שבה יש רשות שופטת חזקה כמו במדינת ישראל; שמעורבת בהחלטות תקציביות, במדיניות חוץ, ובנושאים של חוץ וביטחון. תראו לי עוד מדינה אחת בעולם! אם יש עוד מדינה אחת בעולם שבה ביה”מ חזק כל כך כפי שהוא אצלנו, אומר שאולי השר פרידמן טועה. אבל כל עוד ביה”מ בישראל הוא החזק בעולם, אני חושב שהגיע הזמן שנפחית מכוחה המופרז של הרשות השופטת שפוגעת בהפרדת הרשויות ובסמכות הכנסת כרשות המחוקקת”.


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש