לפרטים נוספים

“הרשות השופטת חוצה קווים אדומים”

השר מיכאל איתן

ח”כ מיכאל איתן: הרשות השופטת חוצה קווים אדומים ומובילה את ישראל למשבר קונסטיטוציוני חמור.

סיעת הליכוד דנה היום (ב’) בעמדת הסיעה ביחס להצעת חוק ממשלתית, לפיה יהיה רשאי שר המשפטים להעביר סוגי תיקים שבהם טרם התחיל הדיון, לבית משפט חדש, שיוקם במטרה לצמצם תורים ולהקל על העומס בבתי המשפט.

במסגרת הדיון, אמר ח”כ מיכאל איתן כי הפעילות של בכירים ברשות השופטת נגד הצעת החוק הזו, אינה עניינית, פוגעת באחריות המיניסטריאלית של שר המשפטים מול הכנסת והציבור, והיא נעשית במסגרת הגשמת האיומים של בכירי מערכת המשפט, לפיהם יגדעו את ידיו של שר המשפטים.

ח”כ מיכאל איתן קרא לחבריו בסיעת הליכוד לתמוך במאבקו העקרוני של השר פרידמן לשמירה על מעמד הכנסת ועל סמכויות הרשות המבצעת. עוד אמר איתן, כי תפקיד השופטים לשפוט – וסמכות שר המשפטים לעסוק בניהול מערכת בתי משפט.

הפעילות הלוביסטית להכשיל את יוזמת פרידמן לקיצור התורים, מעוררת מחשבות נוגות מה באמת מניע את השופטים. הרצון לפעול למען הציבור ולמען הדמוקרטיה או לגדוע את ידיו של השר פרידמן,  שפועל על בסיס יושרה מקצועית והבנת הדמוקרטיה כמערכת של איזונים וריסונים בין הרשויות, ולא כמערכת שבה הרשות השופטת מנהלת את רשויות השלטון האחרות.

בסיום הדיון החליטה סיעת הליכוד לתמוך בהצעתו של פרידמן.

ביום רביעי הקרוב תדון הכנסת בהצעתו של ח”כ מיכאל איתן, שבה הוא קורא לכנסת לתמוך בשר המשפטים, דניאל פרידמן, ובמאבקו למען שמירת מעמדה של הכנסת כרשות המחוקקת במדינת ישראל.

קריאה נוספת: הידיעה באתר דתילי


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש