לפרטים נוספים

עיר דוד

בסיור שנערך מטעם סיעת הליכוד אתמול בירושלים, השתתפו מלבד חברי הכנסת מסיעת הליכוד, גם חברי כנסת מסיעות ש”ס וישראל ביתנו. האירוע ביוזמתו של ח”כ ישראל כץ התקיים ליד נקבת השילוח בעיר דוד שבירושלים.

בנאומו אמר ח”כ מיכאל איתן כי: “בעת ששבו המשפחות היהודיות הראשונות להתגורר בעיר דוד – שהיא חלק מבירת ישראל וחל עליה החוק הישראלי – התנגדו גורמי השמאל שיהודים ירכשו במקום דירות ויעברו להתגורר פה, בטענה כי זה עלול ליצור חיכוך בין יהודים לערבים, לעודד את הטרור, ולסכן את השלום”.

“הנה חלפו חמש עשרה שנים”, אמר ח”כ איתן, “ויהודים גרים בשכונה ליד ערבים בשלום ובדו-קיום”.

עוד הוסיף ח”כ איתן ואמר: “מעבר לזכויות ההיסטוריות שיש לנו בעיר דוד שהיא ערש קיומנו הלאומי, המציאות של החיים המשותפים של יהודים וערבים – מוכיחה שעיר דוד היא גם עיר השלום וכי נבואות השמאל התבדו”.

“אני שואל: היכן יש לפלסטינים חיים טובים יותר, בעיר דוד או בעזה? היכן הם חיים ברווחה גדולה יותר בעיר דוד או בשכם?”

“מי שחושב שאפשר להשיג שלום על ידי הרחקת יהודים מעיר דוד – טועה ומטעה. הוא לא יביא לשלום אלא להתגברות הטרור”. בעת שנשא את דבריו החל המואזין ממסגד סמוך לקרוא למאמינים המוסלמים לתפילה. ח”כ מיכאל איתן הגיב: “הנה עיניכם הרואות ואוזניכם השומעות שמדינת ישראל מכבדת את חופש הדת והפולחן של כל הדתות בעיר הקדושה. זאת בזמן ששלטון ערבי הפר בצורה בוטה את הזכויות של מאמינים לא מוסלמים ושל מאמינים יהודים, לקיים את הטקסים הדתיים ולהתייחד במקומות הקדושים להם בירושלים”. לסיום חזר והדגיש איתן כי “המשך הנוכחות הישראלית בירושלים, משמעותו המשך חופש הפולחן וחופש הדת לכל”.

לצפיה במאבקו של מיקי איתן על עיר דוד


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש