לפרטים נוספים

את הדברים אמר חבר הכנסת מיכאל איתן היום בתוכנית יומן הצהריים בקול ישראל, בתגובה לדברי השופט אהרון ברק, שאמר כי “לא יהיו שופטים בירושלים אם הממשלה תנהל את מערכת המשפט”.

בין השאר אמר ח”כ איתן כי לא תהיה דמוקרטיה בישראל אם שופטי בית המשפט העליון לא יכבדו את החוק! לא תהיה דמוקרטיה בישראל אם ימונו שופטים בית המשפט העליון בשיטת חבר מביא חבר, ובשיטת חברה מביאה חברה! לא תהיה דמוקרטיה בישראל אם שופטי בית המשפט העליון יתערבו בכל דבר ועניין, ויורו לממשלה מה לעשות, איך לעשות, ומתי לעשות!

בהמשך הראיון ציין מיכאל איתן כי השר פרידמן אינו אישיות מפלגתית, אלא פרופ’ למשפטים בעל שם בישראל ובעולם, וחתן פרס ישראל למשפט. השינויים שהוא מציע הם שינויים מזעריים בכיוון הנכון – ואין לקבל את המתקפות המאורגנות בנוסח “נגדע את ידיו” ו”יש לסלקו מתפקידו”, המושמעות בתגובה להצעותיו.

בסיום דבריו אמר ח”כ איתן: “מרבית השינויים המזעריים שמציע פרידמן הם במקומם, לאור העובדה שבמאזן הכוחות שבין הרשויות בדמוקרטיה הישראלית, עוצמתה של הרשות השופטת היא הגדולה ביותר בכל הדמוקרטיות בעולם. חבל שנשיא ביה”מ עליון בדימוס, השופט ברק שהוא אדם גדול ומשפטן מעולה, נזעק להגן על העיוות הזה, כאילו הוא דובר ועד השופטים של ביה”מ העליון”.

תגיות:
 

תגובה אחת ל: “לא תהיה דמוקרטיה בישראל אם שופטי ביה”מ העליון לא יכבדו את החוק!”

 1. כמיקי אל מיקי.
  שאלה: מי הגוף שיקבע אם החלטות הממשלה אינו מנוגדות לחוקי הכנסת ולחוק הבינלאומי?
  2. את חוליי המדינה ניתן לרפא רק לאחר שיקבעו קיטריונים באשר לכישורים הנדרשים על מנת להבחר לח”כ.
  3. קריטריונים חדשים לזכויות הבוחר. בעידן הממוחשב אין סיבה מדוע לא יינתן לכל אזרח משקל הצבעה שונה, המבוסס על פי ממצוצע קריטריונים כמו השכלה, מקצוע, מצב משפחתי, מספר ילדים, עבר פלילי, וכמה שיותר מדדים יותר טוב.
  לא יתכן שלרוכל בשוק יהיה כח הצבעה זהה כמו של פרופ’ , כמו שקצין גבוה לא יכול להשתוות למי שמעולם לא אחז בנשק.
  הכל חייב להשתנות משום שעם ישראל היה מורגל לכל שלטון מלבד דמוקרטיה.אם תשאלני, הרי שהייתי ממליץ לתקופת מעבר לחזור לעבר הרחוק, ולהפקיד את המדינה בידי שלטון יחיד לתקופה של כעשר שנים, עד להכנסת שפיות למחוזותינו.
  יציג כל מועמד את הרזומה שלו בטלוויזיה. אמת גירסתו תיבדק ע”י צוות תחקיר מיוחד, והעם יבחר את מנהיגו לתקופת המעבר, מנהיג שמעמדו יהיה כמעמד מלך.
  בכל צורה אחרת אנחנו צוללים במהירות אל אנרכיה שניצניה כבר כאן.
  בכבוד רב.
  מיקי

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש