לפרטים נוספים

לחיילי הבריגדה לא מגיע?

חוק התשלומים לפדויי שבי מכיר כיום, על פי חקיקה יוזמתו של מיכאל איתן, מלבד בחיילי צבא ההגנה לישראל, גם בלוחמי המחתרות; ההגנה, האצ”ל והלח”י.

מטרת חוק התשלומים לפדויי שבי היא שמדינת ישראל תעביר תשלום חודשי קבוע לאלו שלחמו למען המדינה ולמען העם. כך מבטאת המדינה, באמצעות ההכרה במעמד ובאמצעות העברת התשלומים החודשיים – את רחשי ההוקרה ואת החובה המוסרית של החברה, לאלו שנפלו בשבי למען הגנת המולדת.

בעקבות פניית ציבור, פועל ח”כ מיכאל איתן למען הענקת הזכויות שנקבעו בחוק “הכרה בפדויי שבי”, גם עבור אלו שנשמעו לקריאת מוסדות היישוב והצטרפו לשירות הצבא הבריטי בתקופת מלחמת העולם השניה, ונפלו בשבי בידי הגרמנים.

כשלב ראשון פנה ח”כ איתן ללשכה המשפטית של הכנסת, כדי לברר כיצד ניתן לשפר את מצבם של פדויי השבי מתקופת מלחמת העולם השניה. שתי הדרכים האפשריות לקידום מטרה נעלה זו, הן תיקון באמצעות חקיקה או על ידי הכללת השירות באותה תקופה תחת ההגדרה “שירות צבאי” בחוק שירות הביטחון. על כן פנה היום חבר הכנסת מיכאל איתן לסגן שר הביטחון מתן וילנאי, וביקש ממנו לבדוק את הנושא. בתשובה אמר סגן השר וילנאי, כי יפעל כדי לתקן את העוול ולתת את הזכויות המגיעות לפדויי השבי מתקופת מלחמת העולם השניה.

כרגע הנושא נמצא בטיפול, עדכונים נוספים יבואו בהמשך.

לקריאה נוספת: הצעת החוק פדויי שבי

 

תגובה אחת ל: “סגן השר מתן וילנאי לח”כ מיכאל איתן: אפעל לתיקון העוול”

 1. מירי עיתי מליניאק says:

  שלום רב
  מכיוון שהעליתי בעבר את הנושא,הייתי מאד מבקשת לדעת מה הסטטוס של הטיפול בהכללת פדויי השבי בחוק.
  אני יודעת שגם כיום סגן השר,מר וילנאי הבטיח לעזור וגם היועץ המשפטי של משרד הבטחון מוכן להמליץ על הכללת פדויי השבי בחוק (אין צורך בחקיקה!!).
  מכיוון שכבר חלפה שנה מפרסום הידיעה שהנושא בטיפול,והזמן אינו עומד גם אצל פדויי השבי שהינם אנשים מבוגרים מאד-אודה מאד לקידום הנושא מצידכם במהירות ובאינטנסיביות

  שנה טובה ותודה
  מירי עיתי מליניאק פלאפון: 050-6263130

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש