לפרטים נוספים

שידור כתוביות ביום כיפור

פנייתה של ורד ניצן

שלום לחבר הכנסת מיכאל איתן   אודה לך אם תסביר לי מדוע מבטלים את התרגום לעברית של הערוצים, שכן משדרים כרגיל, ביום כיפור. עם כל הכבוד לחג, אינני חושבת שזה נכון להחליט בשבילי אם לצפות ולהבין בערוצי טלויזיה מהעולם, שמשדרים בלווין .  מאחר ואני מכירה המון אנשים בודדים וחילונים, כמוני, אשר נישארים לבד בדממה, אני חושבת שיש מקום לשנות את הנוהג הזה לטובתנו.  תודה,  ורד ניצן.

תשובת ח”כ מיכאל איתן

לכבוד גב’ ורד ניצן.

שלום רב.

קיבלתי את פנייתך בנושא שידור הטלוויזיה ללא כתוביות ביום כיפור, ומצאתי לנכון כי יש טעם בטענתך נגד ביטול הכתוביות בערוצים המשודרים ביום הכיפורים.

עוזרי מר בנימין שוורץ פנה לחברת yes בשמי והנה תגובתם:

בהחלטת מועצה מספטמבר 2001, המועצה לשידורי כבלים ולווין אישרה  את המשך העברת הערוצים הזרים במהלך יום הכיפורים – בתנאי שלא יתורגמו ולא ישודרו בהם קדימונים המיועדים לציבור בישראל או שיעברו כל התאמה אחרת לציבור הישראלי.  הכוונה שערוצים אלה  ישודרו בישראל רק במתכונת שבה הם משודרים ברחבי העולם – דהיינו – בלי התאמה מיוחדת לישראל – משמע בלי התרגום” .

ברצוני לציין כי ההחלטה הזו מקובלת עלי. למחיקה אני מתנגד, אבל מסתבר כי לא מוחקים דבר, אלא נמנעים מלפעול פעולה אקטיבית לעודד חילול יום הכיפורים הנהנה ממעמד מיוחד במדינת ישראל שהיא כידוע מדינה יהודית ודמוקרטית. כשחיים ביחד לעתים צריך לסבול בגלל השכנים…

צריך לזכור שמדובר ביום אחד בשנה. יום שבו כל מערכות המדינה בשביתה, וכחלק ממנה גם שידורי הטלוויזיה בישראל.


בברכה,
ח”כ מיכאל איתן.

לקריאה נוספת: השאילתה שבאה בעקבות הפניה


תגובה אחת ל: “שידור כתוביות ביום כיפור”

  1. שמעון says:

    למה צריך את זה

השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש