לפרטים נוספים

רמון

לכבוד פתיחת המושב, העניק היום ח”כ מיכאל איתן ריאיון לערוץ הכנסת. בריאיון זה ניתח ח”כ איתן את המצב הפוליטי, והסביר כיצד האינטרסים הפוליטיים הצרים, מניעים את ראש הממשלה והשרים לזיגזגים חדים – והכל למען המטרה הקדושה: הישרדות הממשלה.

חה”כ איתן הסביר כי מה שמאפיין את התקופה הזאת במערכת הפוליטית הוא העובדה שכולם מתעסקים בהישרדותה של ממשלת אולמרט, ולא מתקיימת שום חשיבה רצינית לטווח ארוך. בהתייחס לשיחות השלום שמקיים אולמרט עם אבו מאזן, אמר איתן כי השלום הזה, גם הוא תוצאה של הגררות אחר המצב הפוליטי שנוצר במערכת הפוליטית בישראל וברשות הפלסטינית. עוד אמר ח”כ איתן: “קודם כל שיעשו שלום בין הפלסטינאים רק אחר כך נוכל להתקדם”.

בהמשך התייחס המראיין רזי ברקאי לגבי הזיגזג הפוליטי משני צדדי הקשת הפוליטית; אהוד ברק ואביגדור ליברמן.

על כך הגיב ח”כ איתן ואמר כי “חיים רמון ואהוד אולמרט – חד הם! ראה”מ צריך מישהו שידבר בשבילו ושיבדוק עבורו מהלכים שונים, ואת הפונקציה הזו ממלא חיים רמון”.

על התחזותו של שר הביטחון אהוד ברק כימני, אמר ח”כ איתן: “ברק מנסה לשחק את הימני כדי לעבוד על אותו ציבור שמזוהה עם עמדות ימניות כפי שנקט גם בבחירות 1999. אולם השאלה האמיתית היא מה יעשה ברק לאחר שייבחר? זאת אנחנו לא יודעים”.

על סבירות המשך שלטונה של ממשלת אולמרט, אמר איתן: “פירוק הממשלה תתרחש רק אם וכאשר תחליט על כך אחת החוליות; עבודה, ש”ס או ישראל ביתנו”.

גם בסוגיית הלבוש של באי משכן הכנסת הביע ח”כ מיכאל איתן את דעתו ואמר: “אם  אין משהו ממש מזעזע, הייתי נמנע מלאסור אותו. שהרי יש בעיה לאכוף, ובעיה גדולה יותר להגדיר מה מותר ומה אסור”.


השאר תגובה

* מסמנת שדה חובה
*תוכן התגובה


פוסטים אחרונים

חיפוש