לפרטים נוספים

לכבוד:

עוה”ד יהודה ויינשטיין

היועץ המשפטי לממשלה

הנדון: התנגדות להסרת הקלון מהעבירה בה מואשם אביגדור ליברמן

מכובדי,

קראתי בעיון את החלטתך בנושא חקירות ליברמן, והזדעזעתי לגלות את חומרת ההתנהלות הציבורית ואת החשדות שנותרו בעינם, על זיקתו הפסולה לטייקונים ולאוליגרכים, עבורם ביצע שליחויות ומשימות עלומות עבור בצע כסף. חומרה מיוחדת יש לראות בעובדה שחלק מבעלי הון שמימנו את ליברמן היו בבחינת יעדים של משטרת ישראל. ליברמן היה האמצעי שבו השתמשו, הוא פעל למענם במשך שנים ארוכות, בנאמנות, תמורת תשלום של מיליונים, והפעיל לטובתם את קשריו וכישוריו ב”פתיחת דלתות” ברחבי השירות הציבורי בארץ ובחו”ל.

בנושאים אלה קבעת כי למרות שבחרת שלא להגיש כתב אישום, אין הדבר מהווה תעודת הכשר ציבורית, ואין בכך למחות את החשדות שלא הוסרו, כדבריך. עם זאת, החלטת להגיש כתב אישום בגין מרמה והפרת אמונים בפרשת השגריר בן אריה. על פי הפרסומים בתקשורת, אתה עומד להיפגש היום עם עורכי הדין של אביגדור ליברמן, אשר יבקשו ממך, בין השאר, לקבוע כי אין קלון בנסיבות שבוצעה עבירת המרמה והפרת האמונים בה הוא מואשם.

אין חולק על כך כי השגריר בן אריה מעל בתפקידו כאשר מסר לליברמן פרטים סודיים בעניין חיקור דין שהתקיים בעניינו של ליברמן בבלרוס. השגריר עשה זאת בצורה מתוכננת, ביודעין, תוך שהוא מפר את חובתו למדינה ומחבל בחקירת המשטרה, על מנת למצוא חן בעיני ליברמן, בבחינת שלח לחמך על פני המים.

ברבות הימים, כאשר ליברמן מונה לתפקיד שר החוץ, הוא גמל לשגריר בן אריה וסייע לו בכך שצירף אותו למטה המדיני ואף פעל למינויו למשרת השגריר בלטביה, תוך שהוא מסתיר את המידע המפליל אודותיו.

דומני, שאין גם חילוקי דעות כי בעשותו את המעשים הללו הפך בן אריה למועמד בלתי כשיר ואפילו מסוכן בכל הקשור לייצוגה של מדינת ישראל בתפקיד בכיר. בהפרת חובת נאמנותו למדינה ולחוקיה, הפך השגריר לסיכון בטחוני, אשר הייתה לו גישה רחבה לחומרים מסווגים הנוגעים לביטחון המדינה, לביטחון הפנים וליחסי החוץ שלה וברור היה לליברמן כי הוא פסול מלכהן בתפקיד שגריר של מדינת ישראל.

ברור כי אילו היה מדובר בפגם דומה בנאמנותו של כל אדם אחר, היה פוסל אותו ליברמן מייד, לא רק זאת, ליברמן ידע כי אם יחשוף את המידע שבידו בפני הגורמים המוסמכים, ישלח בן אריה לכלא ולא לשליחות לאומית בלטביה. אך הפעם בחר ליברמן לשתוק ולאפשר את מינויו על רקע העדפת האינטרס האישי שלו על פני הנאמנות למדינה. להערכתי בחירה זו באה לא רק כתגמול על שירותים אישיים שקיבל, אלא גם במבט צופה אל פני עתיד, בכוונה לקבל שירותים דומים גם בהמשך.

אדוני היועץ, לשחיתות ציבורית יש הגדרות שונות, אולם בכל אחת מהן, מקרה שבו עובד ציבור מעדיף את האינטרס האישי שלו, תוך פגיעה באינטרס הציבורי, מהווה מעשה שחיתות. במקרה דנן, לאור הסיכון בפגיעה באינטרסים חיוניים, הקלון שבמעשה זועק לשמיים.

אדוני היועץ, הסרת הקלון מליברמן תטיל קלון כפול ומכופל על מדינת ישראל ועל הנורמות שבהן פועל השירות הציבורי שלנו. אני קורא לך לדחות מכל וכל את הבקשה למחיקת הקלון ולפעול בבית המשפט להטלת קלון בגין העבירה בה הגשת כתב אישום.

בכבוד רב,

השר מיכאל איתן

מיקי איתן: מקבל את תוצאות הבחירות המקדימות

עם פרסום תוצאות האמת אמר השר מיכאל איתן כי: “שמונה פעמים רצופות קיבלתי את תוצאות הבחירות המוקדמות, כשנבחרתי לייצג את הליכוד. הפעם חברי הליכוד החליטו אחרת, ואני מקבל את החלטתם”.

אנו מודים לכל הפעילים, המתנדבים והעובדים שעשו ימים כלילות ולא חסכו מאמצים למען מיקי. התרגשנו מגילויי התמיכה ואנו רוצים להודות מקרב לב על ההשקעה.

 

חותמים על הצבעה חשאית בועידת הליכוד

על מנת לחתום על הצבעה חשאית יש להוריד את הטופס על ידי הקלקה על הלינק הבא: http://bit.ly/P7Xwwg

הורדתם את הטופס? כעת יש למלא אותו ולחתום ידנית!

לאחר שחתמתם, יש לשלוח את הטופס אלינו באחת משתי הדרכים:

1. בפקס 077-5055060

2. או בסריקה למייל shlomi.var@gmail.com

הודעה חשובה: על כל החותמים להגיע לישיבת הועידה. חתימה של אדם שלא יהיה בישיבה, לא תיספר!

בכל בעיה ניתן לפנות לשלומי, בטלפון 050-6207545

 

יוצאים למאבק דמוקרטי בועידת הליכוד: המטרה לשכנע את צירי הועידה ואת נתניהו שהאיחוד עם ליברמן הוא מקח טעות, יפגע בתנועת הליכוד ולא יביא את התוצאות שמבטיחים לנו.

אז מה עושים? חברי ועידת הליכוד: הורידו את הטופס על ידי לחיצה כאן, וחיתמו על העצומה להצבעה חשאית בנושא איחוד רשימת הליכוד וישראל ביתנו. ביום שני הקרוב, בועידה, נאסוף את הטפסים, נגיש אותם ונדאג שההחלטה הזו תתקבל בצורה דמוקרטית.

להורדת הטופס אפשר גם ללחוץ כאן.

עם תום עונת החגים, אנו ניצבים בפתחה של מערכת בחירות. הצלחת הליכוד בהנהגת המדינה מביאה רבים להנחה כי הליכוד ינצח בבחירות, וירכיב גם את הממשלה הבאה. דבר זה מוביל למסקנה אחת: הדרך להשפיע על המדינה עוברת דרך רשימת הליכוד לכנסת.

אני כותב פוסט זה כדי לבקש את תמיכתכם ועזרתכם בבחירות המקדימות בליכוד. הפריימריס שיערכו ביום א’, ה- 25 לנובמבר, הם לא משחק כיסאות מוזיקליים ענק ומושקע. הם הביטוי היחידי לדרך שבה הליכוד יתייחס לנושאים החשובים ביותר לכולנו:

  • שמירה על קו לאומי ליברלי- מתון והגיוני, שיבצר את בטחון ישראל ויחתור לפתרונות מוסכמים באתגרים הניצבים לפנינו בזירה הבינלאומית.
  • שמירה על איכות השלטון, ומאבק בלתי מתפשר בשחיתות.
  • שמירה על עקרונות הדמוקרטיה ומאבק נגד מגמות של קיצוניות לאומנית המאיימות על עקרונות שלטון החוק.
  • חיזוק הכלכלה החופשית ומאבק בריכוזיות תוך ביטוי של רגישות חברתית.
  • עמידה איתנה על משמר זכויות הפרט, כנגד המאגר הביומטרי ובעד חוקה ומגילת זכויות אזרח.

אז איך אפשר להשפיע?

לתרום למסע הבחירות: על מנת שנוכל להתקשר אחד- אחד לבוחרים, על מנת שנוכל לידע את התומכים, על מנת שנוכל להניע את כולם אל הקלפי, אני זקוק לסיוע. ניתן להיכנס אלי לאתר, לכתובת miki.org.il/litrom , או להתקשר אלי ל- 050-6207545 וכבר עכשיו, לתת כתף במסע. כתמיד, אני מתחייב לתת דיווח שקוף ומלא, על איך התרומות סייעו לקמפיין.

להתנדב במטה הבחירות: אם יש לכם כמה שעות בשבועות הקרובים, מלאו את הטופס בכתובת miki.org.il/mitnadvim וצוות מטה הבחירות ייצור איתכם קשר בתוך 24 שעות.

עדיין לא פקודים לליכוד? עדיין אפשר לסייע! גם אם לא התפקדתם עדיין לליכוד, אפשר להתנדב ולתרום. זוהי הדרך המשמעותית ביותר להשפיע על עתיד המדינה.

רק יחד, בכוחות משותפים, נוכל להוביל את מדינת ישראל לעתיד טוב יותר.

 בית הדין של הליכוד הכריע היום כי יש לכנס את ועידת הליכוד בהקדם האפשרי, לא יאוחר מתאריך ה- 30/11/12, וזאת בניגוד לעמדת ראש הממשלה נתניהו אשר ביקש במענה לעתירת השר איתן שלא לקבוע תאריך לועידה, בשל האפשרות שהבחירות הכלליות יוקדמו למחצית הראשונה של 2013.

 השר מיכאל איתן: “לא ברור למה צריך לפנות פעם אחר פעם לבית הדין של הליכוד על מנת לכנס את ועידת הליכוד, לאחר שהצירים כבר נבחרו. אני מקווה כי שהחלטת בית הדין תכובד והועידה תתקיים בתוך פרק זמן סביר”.

בית הדין קבע כי: “ייתכן ונסיבות מיוחדות יכולות להצדיק החלטה לדחות מועד לכינוסה של הועידה. אולם “האפשרות” בלבד של הקדמת הבחירות לכנסת אינה אחת מהן”.

בית הדין קיבל את עמדת השר איתן במלואה וקבע כי הועידה תיפתח לא יאוחר מה- 30/11/12, וכי הועידה תיפתח בבחירת יו”ר נשיאות והועידה ונשיאות הועידה, ורק לאחר מכן יבחרו בעלי התפקידים האחרים, כאמור בחוקה.

 

בית הדין של הליכוד דן היום בעתירת השר מיכאל איתן הדורשת לכנס את ועידת הליכוד כעת. בעתירתו, מפרט ב”כ השר, עו”ד יעקב לרר, כי חוקת הליכוד קובעת כי יש לכנס את ועידת הליכוד בתוך 30 יום מפירסום רשימות הנבחרים לכהן בה, ולפזר אותה בתוך 90 יום. ועידת הליכוד אכן כונסה בתחילת חודש מאי השנה, אך מאז חלפו כבר 90 יום, והועידה לא רק שלא נפתחה, כבר היתה אמורה להינעל, ודבר לא נעשה.

לקריאת עתירת השר איתן ליחצו כאן

לקריאת תשובת ראש הממשלה לעתירת השר איתן ליחצו כאן

השר מיכאל איתן אמר היום בבית הדין כי: “לא יתכן שהנהגת הליכוד תמנע את כינוס הועידה, תוך הפרה בוטה של חוקת הליכוד והעקרונות הדמוקרטיים הבסיסיים שלו. 3,700 צירים נבחרו בחודש פברואר, ועד היום, למרות שחלפו שבעה חודשים הם עדיין ממתינים להתחיל את דיוני הועידה ובחירת המוסדות, כפי שקבוע בחוקה. נתניהו לא צריך לחשוש מהועידה, אלא לחבק את הפעילים וללכד את המפלגה לקראת הבחירות הקרובות”. עוד קרא השר לשופטים לאכוף את הוראות החוקה על ההנהגה “יש להוכיח לחברי הליכוד ולאזרחי ישראל שיש שופטים במצודת זאב, וכי בליכוד, כתנועה דמוקרטית, הכל כפופים למרות החוק”.

בתשובתו לעתירה כתב בא כח ראש הממשלה, בינימין נתניהו כי קיימות שתי סיבות לאי פתיחת הועידה: הקדמת הבחירות לתחילת 2013, ונסיעת רה”מ לארה”ב החודש. בין השאר נכתב בתשובת ראש הממשלה ויו”ר ועדת הבחירות (מצורף למייל) באמצעות בא כוחם כי: “…על פי החוק, הבחירות לכנסת ה- 19 אמורות להתקיים בחודש אוקטובר 2013, אולם קיימת אפשרות שהן תוקדמנה למחצית הראשונה של 2013, אם וכאשר לא תתגבש הסכמה לגבי תקציב המדינה לשנת 2013…”.

בתום הדיון מסרה מזכירות בית הדין כי החלטה בנושא תתקבל עד סוף השבוע הנוכחי.

תגיות:
 

השר מיכאל איתן התייחס היום לדברים שנאמרו מפי מאבטחים בכתבת ערוץ 2 מאמש, אודות שר התיירות, סטס מיסז’ניקוב: “מבלי להתייחס לדברים שטוענים אנשי האבטחה שעשה או לא עשה שר התיירות, סטס מיסז’ניקוב, העובדה שאנשי אבטחה פונים לתקשורת היא כשל חמור במערך אבטחת האישים.

חברה נאורה מכבדת את הזכות לפרטיות ובמקרים שאינטרסים חשובים אחרים מחייבים לפגוע בזכות הזו, המאבטחים צריכים לפנות לממונים עליהם, לראש השב”כ וממנו לראש הממשלה, שהוא בעל הסמכות לנקוט בכל האמצעים, כולל אזהרה ואף פיטורי שר, בשל התנהגות בלתי הולמת.

חיבור בין גורמי אבטחה לתקשורת הוא מסוכן, פוגע באבטחה ויתרה מכך, פוגע ביסודות המשטר הדמוקרטי. היום מדובר בטענות על התנהלות אישית אך אם העברת המידע לתקשורת לא תגונה, יש סכנה כי התופעה תתרחב ויועבר מידע גם בענייני עבודה ובנושאים פוליטיים. יש לערוך בדק בית במערך אבטחת האישים על מנת למנוע מחדלים נוספים של העברת מידע ממאבטחים לתקשורת”.

 

 

אתר חדש המבוסס על data.gov.il מציג את הסטטיסטיקות של המדינה

אתר חדש, המבוסס על מאגרי המידע המוצגים באתר data.gov.il, מיוזמתו של השר מיכאל איתן, מציג לראשונה את הסטטיסטיקות של ישראל בגרפים אינטראקטיביים. האתר, אשר פותח בהתנדבות ע”י הסטטיסטיקן טל גלילי מספק נקודת מבט חדשה על נושאים הנמצאים על סדר היום הציבורי. כך למשל, בנושאי דיור בר השגה, ניתן לראות כי מ- 1996 ועד היום חלה ירידה במתן היתרים לדירות 3 חדרים (קישור) ובנושא תאונות הדרכים ניתן לראות שחלה ירידה במספר הולכי הרגל הנפגעים בתאונות דרכים (קישורקישור). עוד ניתן למשל לראות סיבה אפשרית לעלייה במחירי הירקות (קישור). האתר מציג עוד 25 אלף גרפים שונים, מהם כ- 13 אלף המספקים נתונים עד החודשים האחרונים ממש, במגוון רחב ביותר של נושאים.

נתונים אלה היו חשופים באינטרנט עד כה בטבלאות קצרות ומוגבלות ולאחרונה, בעקבות שיתוף פעולה בין השר מיכאל איתן ללשכה המרכזית לסטטיסטיקה, הועלו הנתונים באופן מרוכז וחופשי לאתר data.gov.il, המציג מאגרי מידע ממשלתיים. שבועיים בלבד לאחר שיחרור הקבצים מציג גלילי את האתר פרי פיתוחו בכתובתhttp://statil.org/he/.

טל גלילי, מפתח האתר: “בדרך כלל, כאשר מציגים נתון סטטיסטי כלשהו בתקשורת הוא מוצג מחוץ להקשר, דבר שמרדד את השיח הציבורי. כשהקמתי את האתר רציתי שיהיה קל יותר להסתכל על הנתונים לאורך זמן בצורה פשוטה, ויזואלית, עם אפשרות לחלוק את הנתונים בקלות עם חברים בפייסבוק ובבלוגים. עד היום אם מישהו כבר מצא נתון מעניין, הוא היה צריך להוריד קובץ, לעבד אותו ורק אז ניתן היה להבין מה כתוב בו. האתר החדש מאפשר לגולשים להבין במהירות את הנתונים ולהפיץ אותם בקלות ובכך הוא תורם להנגשת המידע לציבור ולהעמקת השיח הציבורי וביסוסו בנתונים.

השר מיכאל איתן ברך את מפתח האתר טל גלילי ואת פרופ’ שלמה יצחקי, הסטטיסטיקן הראשי על הנגשת המידע: “זו דוגמה נוספת לשיתוף פעולה פורה בין גורמים ממשלתיים ליזמים פרטיים הפועלים בהתנדבות, על מנת להנגיש מידע לציבור. בארכיוני הממשלה ובמאגרי המידע שלה מצוי מידע רב ערך ומונח כאבן שאין לה הופכין. ע”י הנגשתו לציבור ב- data.gov.il מתעוררות יוזמות שהופכות אותו לשימושי ויש בהן כדי לחזק את הכלכלה, השירות לציבור ואמון הציבור בממשל”.

Data.gov.il, אתר מאגרי המידע הממשלתיים, הוא יוזמה במסגרת מדיניות הממשל הפתוח של השר מיכאל איתן. באתר ניתן להוריד מאגרי מידע ממשלתיים אשר שוחררו לציבור, באופן המאפשר למתכנתים לפתח על בסיסם אפליקציות שונות. באתר מפורסמים מאגרי המידע של התחבורה הציבורית, תקציב המדינה, שכבות גיאוגרפיות שונות ועוד.

 
12345...57