לפרטים נוספים

מיכאל איתן הוא חבר הכנסת הראשון שהבין את ממדיה ועוצמתה של מהפכת האינטרנט העלה את הנושא לסדר יומו הציבורי וקידם אותו . כבר ב-95, יזם את הקמת אתר הכנסת שעלה לרשת ב 96. לאחר הקמת אתר הכנסת, יזם הקמת אתרים למשרדי הממשלה ושיכנע את נשיא בית המשפט העליון דאז אהרון ברק ללכת בעקבות הכנסת ולהקים את אתר בית המשפט העליון.

1996 – פקידי הממשלה עונים לכם

הקים ב96 את היל”ה, הערכות ישראל לעידן המידע . זו הייתה ועדה פרלמנטרית שהוא עמד בראשה ואליה צרף עשרות מומחים, מהאקדמיה , מהממשלה ומהמגזר הפרטי שפעלו במסגרת 10 צוותים.  הוועדה פירסמה את הדו”ח המקיף הראשון בדבר הערכות ישראל לעידן המידע . ראש הממשלה אימץ את המלצות הועדה ב1997, ולאחר מכן כשעבר לכהונת שר המדע העביר מיכאל איתן חלק מהמלצות הועדה כהחלטות ממשלה.  בין השאר העביר את ההחלטות הראשונות על חובת המשרדים הממשלתיים לפתוח לפחות 5 תיבות דאר אלקטרוני בכל משרד, יזם את הקורסים הראשונים להפעלת הדאר האלקטרוני במשרדי ממשלה והעביר החלטה מחייבת לפיה כל פניה של אזרחים בדואר אלקטרוני לכל פקידי הממשלה דינה כדין פניה בדאר רגיל על כל המשתמע מכך .

1999 – נלחם להוריד את תעריפי הגלישה

כשכולנו גלשנו עדיין בחיוג ידני, ותעריפי הגלישה היו לפי פעימות מונה, נלחם איתן נגד משרד התקשורת ונגד בזק כדי להעניק תעריפים מיוחדים לגולשים , התוצאה של המאבק הזה הייתה חבילות בזק לגולשים שהוזילו משמעותית את מחירי הגלישה, הוזלה שהביאה מיידית להצטרפות רבבות בתי אב לרשת כפי שחזה .

במערכת הבחירות של שנת 1999 יזם חידוש נוסף בכך שניצל את תפקידו כיושב ראש מטה יום הבחירות להקמת שירות אינטרנטי חדשני בימים ההם: איתורון שאיפשר לכל אזרח לברר האם הוא זכאי להצביע והיכן . רבבות ישראלים מהארץ ומחו” ל הציפו את האתר . במערכת הבחירות לאחר מכן שיכנע את ועדת הבחירות להפוך את הפילוט שהצליח לשירות קבע .

עודבשנת 1999:  שיכנע את מר דניאל רקנאטי נשיא קבוצת אי די בי לסייע לצמצום הפערים הדיגיטליים בחברה הישראלית . מר רקאנטי הרים את הכפפה ומיכאל איתן יחד עם אחרים סייע לו בהקמת עמותת תפוח שפעלה בעשרות נקודות ישוב להקניית מיומנויות גלישה באינטרנט לרבבות ילדים ומבוגרים .

2000 – מחבר אלפים לעולם האינטרנט

בשנת 2000 יזם את פרוייקט להב”ה שהוא פרוייקט שבמסגרתו פועלים כיום 15 מרכזי מחשבים ברחבי הארץ שבהם מבקרים אלפי תלמידים ומבוגרים ללמודי אינטרנט מתחילים ומתקדמים ולגלישה מודרכת .

2001 – מייבא את החתימה הדיגיטלית לישראל

ב2001 קידם בכנסת את חוק החתימה הדיגיטלית . הקים את ועדת האינטרנט וטכנולוגית המידע בכנסת ועומד בראשותה זה כמה שנים. תומך בחופש המידע, יזם תיקונים מרחיבים בחוק, והמריץ את פעילות הממשל הזמין במשרדי הממשלה .

2004 – ביצע מהפך דיגיטלי

בשנת 2004 ביצע מהפך דיגיטלי בעבודת ועדות הכנסת כשהוביל את ועדת החוקה שבראשותה עמד לעבודה צמודה לפורטל

2005- יוזם את העלאת ספר האזרחות לרשת

ב2005 יזם בשיתוף המרכז להעצמת האזרח משרד החינוך והמרכז לטכנולוגייה חינוכית את פרוייקט ליברה שבמסגרתו הועלה לרשת ספר האזרחות במטרה לשנות את הסביבה הלימודית בהתאם ליכולות של הטכנולוגייה החדשה .רק ב2008 הושלם השלב הראשון בהצלחה חלקית .

2008 – דואג שתוכלו להצביע מכל מקום

בכנסת הנוכחית נדונה בועדת הבחירות המרכזית יוזמתו להכנת פנקס בוחרים דיגיטלי. המעבר לפנקס בוחרים דיגיטלי כלל ארצי יאפשר לאזרחי המדינה להצביע מכל מקום, בכך יינתן פתרון לבעיות שונות הקשורות בארגון הבחירות כמו הסעת בוחרים לקלפיות , וספירת הקולות של המעטפות הכפולות . ועדת הבחירות בראשות השופט ריבלין משנה לנשיאת בית המשפט העליון קיבלה עקרונית את יוזמתו של מיכאל איתן ואף החלה לבחון את הנושא באמצעות בקשה למידע שפרסמה . הדיונים בסוגייה הוקפאו עם ההודעה על הבחירות הקרובות .

בינואר 2008 עבר חבר הכנסת מיכאל איתן לגור בשדרות כצעד של הזדהות עם התושבים המופגזים, הןא הקים פרוייקט לצמצום פערים דיגיטליים בשם ‘שדרות שלנו’, וגייס תקציבים מתורמים מחו”ל ומישראל. בפרוייקט זה, הפכו מקלטים למרכזי מחשבים, וכיתות לימוד לכיתות חכמות

חבר הכנסת מיכאל איתן הוא הכתובת הראשית בכנסת לנושאי חקיקת אינטרנט.

בשנה האחרונה הוביל בכנסת את ההתנגדות לחוק שיזם חבר הכנסת אמנון כהן (ש”ס) לצנזורה פוליטית על תכנים באינטרנט, הוא התנגד לסעיפים גורפים ומסוכנים בחוק נתוני תקשורת והוביל ללא הצלחה את המאבק בכנסת נגד הכללתם בחוק הוא יזם פשרה שהביאה להקפאת החקיקה של חוק הטוקבקיסטים שביקש להטיל אחריות מורחבת על בעלי אתרים בגין התבטאויות גולשים המפורסמות לצד תוכן מערכתי . ועדת המשנה לאינטרנט וטכנולוגיית מידע בראשותו הקדישה שעות רבות לדיונים נוקבים וקונטרוברסליים בהצעת החוק הממשלתית למסחר אלקטרוני שבה מוסדרים נושאים כמו הכרה בחתימה דיגיטלית , זכויות יוצרים , אחריות ספקים לתכנים ועוד …דיונים אילו נקטעו בשל חילוקי דיעות עם הממשלה וטרם הסתיימו. חבר הכנסת מיכאל איתן מקיים קשר הדוק עם איגוד האינטרנט הישראלי ולשכתו פתוחה בכל עניין לנציגי האיגוד בפעולותיהם בכנסת .

לא צריך להיות ליכודניק כדי לתמוך בחבר הכנסת מיכאל איתן ! אתה, אני והאינטרנט הישראלי צריכים אותו בכנסת!


התגובות סגורות לעמוד זה

פוסטים אחרונים

חיפוש